M|E Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MEVLANA ÇİÇEĞİNE YUKARI ÇAĞLAR KÖYÜNDE RASTLANDI

UNESCO'nun Mevlana Yılı ilan ettiği 2007'de Seyfe Gölü Kuş Cenneti yakınlarında fotoğraflanan semazen figürlü sütleğen otunun benzerini görüntülemek isteyen fotoğrafçılar, 8 yıldır mücadele ettiklerini belirten haberden sonra resmi çeken Durmuş Ali Özbek, 2015 yılı baharında Yukarı Çağlar’da Durmuş Ali Özbek’in resimlemiş olduğu sütleğen çiçeğinin 2007 yılında çekilmiş olan Mevlana Çiçeği resminin aynısı olduğunu iddia etti ve “Çektiğim resimler arasında tesadüfen görünce, ister istemez çok şaşırdım.”dedi.
“Çekmiş olduğum resim sıradan bir bahar görüntüsü olarak cep telefonu ile kaydetmiştim. Ancak ‘Mevlana Çiçeği’ ile ilgili haberi okuyunca ister istemez heyecanlandım. Ben fotoğrafı Yukarı Çağlar Köyü sınırları içerisinde bulunan “Sbide Antik Kenti” civarında 22 Nisan 2015 tarihinde 13,43 te çektiğim fotoğraf kayıtlarında mevcut. Bahar mevsiminde özellikle Nisan ortası ile Mayıs ortalarına kadar bu çiçeğin resmini “Sbide Antik Kenti” civarında rahat bir şekilde görüntülenebilir. Onun için Türkiye’mizin tüm amatör fotoğrafçılarına çağrımız şudur. Mevlana Çiçeğini başka yerlerde aramanıza gerek yok. Nisan, Mayıs aylarında fotoğraf makinelerinizi aldığınız gibi Karaman ili, Ermenek İlçesi, Yukarı Çağlar Köyüne gelerek benim amatörce kaydettiğim Mevlana Çiçeğini sizler yüksek pixselli makinelerinizle görüntüleyip yöremizin tanıtımına da büyük katkı sağlamış olursunuz.”dedi.

Free Hit Counter
Kişi Okudu
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

1 yorum:

  1. evet haberi okudum eğer Mevlana çiçeği buysa Ermenek ve köylerinde özellikle yukarı çağlar ve Güneyyurt civarında sahilde ve yaylalarda bu çiçeğin adı sütlengiçtir kitabi adı ise sütleğendir. Mevlana figüründen bahsediliyor ayrıntıda her tek çiçeğin açılmış iç kısımlarında. işte burası biraz abartıdan ibarettir. her yerde olduğu gibi bir şeyi kanıtlamak için illa ki delil arıyoruz çiçek çeneklerinden bile. kainatın var oluşu zaten isbatını yapmak istediğimiz asıl imanımız için kafidir. burada mevlananın büyük bir zat olduğu mu kanıtlanmak isteniyor acaba? o kadar ki İHA resmi kopyalayanlardan neredeyse para isteyecek ve hukuki yoıllarla tahsil edecek resmin üstüne imzasını atmış ve kullanamayın demeye getiriyor böylece bir şekilde mevlananın kutsallaştırılması mı amaçlanıyor acaba? Durmuş Ali abinin dediği gibi senin olsun İHA resimlerin o resimleri taşelinin her köşesinde var ayrıca Allahtan başka hiç bir kimseye ve nesneye kutsallık atfedemeyiz ona ise en ufak bir çiçekten en büyük çınara kadar her şey bir delildir.

    YanıtlaSil

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

TEFRİKA ROMAN

YAKINDA BURADAN YAYINLANACAK

sanalbasin.com üyesidir
Düzenleme | Copyright © 2013-2020 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN
ghs.google.com