404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KARAMAN BELEDİYESİ'NDEN GELİN ODASI SERGİSİ


    
        Karaman Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Mümine Hatun Kültür Merkezi’nde Karaman ev yaşam kültürünün anlatıldığı “Gelin Odası”nı vatandaşların ziyaretine açtı.
    
        Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hanımlara yönelik faaliyetlerini sürdüren Mümine Hatun Kültür Merkezi, Karaman’ın tarih ve yaşam kültürünü yansıtan bir Gelin Odası hazırladı. Karaman ev yaşam kültürünün en güzel biçimde anlatılması adına düzenlenen gelin odası, ziyaretçilerini tarihte keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Gelin çeyiz sandığından duvar halısına, el işi kumaş işlemelerinden antika radyoya kadar yeni evlenen bir çiftin tüm çeyizlik eşyalarının sergilendiği gelin odası Mümine Hatun Kültür Merkezi’nin üçüncü katında ziyaretçilerini bekliyor.
    
        Gelin odası hakkında bilgi veren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Fadime Ünlü, “Mümine Hatun Kültür Merkezi’nde düzenlediğimiz kursların sonunda yılsonu sergimizi yapıyoruz. Değişik branşlarda eğitim gören kursiyerlerin, kurs boyunca ürettikleri el emeği ürünlerini bu sergide vatandaşlarımızın ziyaretine sunuyoruz. Geçtiğimiz sene ziyaretçilerimiz için eski eşyalardan oluşan Karaman Evi hazırlamıştık ve çok ilgi görmüştü. Bu yıl da yine geçmişimizi yansıtan bir Gelin Odası hazırladık. Eskiden ‘Gelin Cumaları’ olurdu. Gelinin bütün çeyizleri o gün serilir; hısım-akraba, eş-dost ve komşular evi ziyarete gelerek gelinin çeyizlerine bakarlardı. Şimdi maalesef bu tür değerler pek yapılmaz oldu. Biz de bu örf adet ve geleneklerimizi genç nesillere tanıtmak için böyle bir oda hazırladık. Tüm vatandaşlarımızı hazırladığımız bu anlamlı sergimize bekliyoruz” dedi.


  
  
  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN