404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KENDİ KENDİMİZİ DIŞLIYORUZ-1

…SEVGİ ZİNCİRİ…  
“Bismillâhirrahmânirrahîm” 
Bu yazının Kendiniz için değerli olduğunu biliyor muydunuz? 

Kıymetli okuyucularımız, bu günkü konumuz; mutluluklarımıza gölge düşüren sevmemizi engelleyen kendi kendimizi dışlamalarımızdır. 
KENDİ KENDİMİZİ DIŞLIYORUZ-1 
Hiçbir zaman tasvip etmediğim konulardan biridir insanlar ayrımına girmek… Alevi, kürt, sünni, abdal, çingene, roman, ten ayrımı, dil, din, ırk ayrımı gibi…  
İnsanları neden dışlıyoruz? Bizim dışladığımız insanlar da bizleri dışlamaktadırlar. Elbette ki onların düşüncelerine de hak vermek gerekli. Biz onları ayırıyorsak onların bizleri ayırmamasına sebep ne olabilir ki? 
“Tenimizin rengi ne olursa olsun, özümüz ve gözyaşlarımız hep aynıdır.” 
Karşılıklı olarak duygudaşlık duyarak yaşasak birbirimize olan sevgilerimiz elbette ki artacaktır. İnsanları düşüncelerinden dolayı yargılayamayız, çünkü düşüncesinin de bir vesilesi vardır. Ateş olmayan yerden duman tütmez. Önemli olan o düşüncenin var olma sebebidir. 
“Bir insanın, fiziken bedenine hükmedebilirsiniz fakat düşüncelerine asla hükmedemezsiniz.” Ali Ballı 
Bundan dolayıdır ki düşünce özgürlüklerimizi kısıtlamayalım. Değer yargılarımıza, bayrağımıza, vatanımıza, dinimize karşı art niyet düşüncesi içerisinde olanlara da elbette ki anlayışla karşılamamız, saygı duymamız mümkün değildir.  
Lakin aynı vatan üzerinde yaşıyorsak bu kimselerin Dinimizle, Vatanımızla, Bayrağımızla birbirimizle bütünleş-memiz için değer yargılarımızı yeniden değerlendirerek bir çözüm noktası bulmamız gerekli. 
Her iki tarafında toplum adına esenlikle yaşayabileceği bir çözüm olmalı. Aksi halde art niyet düşüncesinde olan kimselerin vatanına ihaneti olacağı için kendilerine başka vatan edinmeleri, huzurumuzu bozmaya haklarının olmadığını anlamaları gerekli. 
“Ulusun hayatı tehlikeye maruz kalmayınca savaş bir cinayettir.” 
 M. Kemal Atatürk.” 
Konumuzun devamını Cuma günü okuyabilirsiniz.Saygılarımızla 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN