404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KMÜ YERLEŞKESİNDE YAŞAYAN DOĞAL BİTKİ VE HAYVANLAR FOTOĞRAFLANDI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğu tarafından “Yok Olmadan” adlı fotoğraf sergisi düzenlendi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sergi Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılışı KMÜ Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından yapıldı.
Sonja Yaman ile Melek Şahin’in objektifinden 25 fotoğraf karesinin yer aldığı sergide Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesinde yaşayan doğal bitki ve hayvan türlerine yer verildi. Sergide üniversite yerleşkesinde görülen Anadolu gelengisi, dikenli keler, kaplumbağa, kertenkele, tırtıl, arı, kelebek, karınca, karakulaklı kuyrukkakan, bayağı kuyrukkakan ve kukumav kuşu gibi canlıların yanı sıra kayalık bitkileri ve doğal çiçeklerin fotoğrafları ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.
Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Yaman ve Şahin, üniversitenin her geçen gün büyümesi ve gelişmesinden memnun olduklarını ancak binalar ve çevre düzenlemeleri yapılırken yerleşkede görülen canlı türlerinin yaşam alanlarının ve doğal taşlık bölgelerin korunmasını temenni ettiklerini belirttiler.
“Yok Olmadan” adlı fotoğraf sergisi, iki gün boyunca gezilebilecek.
                       
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN