404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KMÜ’LÜ ETHEM YÜKSEL’İN KEP ATMA HEYECANI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencisi Ethem Yüksel, 40 yaşında kep attı. KMÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine programından yüksekokul ikincisi olarak mezun olan Ethem Yüksel üniversite okumak istemesinin nedenlerini anlattı.
“Oğlumun bir sözüyle okumaya karar verdim”
Karamanlı ve üç çocuk babası olduğunu belirten Yüksel, “18 yaşında evlendim. Hem maddi imkansızlıklardan dolayı hem de ev geçindirmek zorunda olduğum için üniversite okuyamadım. Uzun yıllar İzmir’de makine üzerine bir iş yerinde üretim müdürü olarak çalıştım. Üç yıl önce Karaman’a taşındım ve burada yine makine ve otomasyon üzerine kendi iş yerimi açtım. Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi olan büyük oğlum Umut’un hafta sonları iş yerinde bana yardım ederken bir gün ‘Baba sen mühendis değilsin ki bu iş sana ağır gelir’ demesi üzerine üniversitede Makine bölümü okumaya karar verdim. Bundan sonraki hedefim ise DGS sınavına girip Makine Mühendisliği okumak ve bu bölümü de dereceyle bitirmek.” dedi.
“İnsanlar yeter ki istesin, her şeyi başarabilirler”
Oğluyla aynı bölümde okumanın kendisine farklı bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Yüksel, “Bu yaşta bu cüppeyi giyip kep attığım için çok heyecanlıyım ve mutluyum. Bu yorucu ama bir o kadar da zevkli geçen iki yıllık eğitim serüvenim sırasında bana destek veren eşime ve ilham kaynağım olan oğlum Umut ile diğer çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün burada bu heyecanı yaşamamda payı olan bütün hocalarıma, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bazen tek bir cümle hayatınızın akışını değiştirebilir. İnsanlar yeter ki istesin, her şeyi başarabilirler.” şeklinde konuştu.
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN