404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KÖY MUHTARLIĞINDAN ÖRNEK ÇALIŞMA

Yukarı Çağlar Köy Muhtarlığı Değirmenönü Mevkiine Köy Ortak Malı Olarak Pekmez Ocağı Yaptırıyor.

Yukarı Çağlar Köy Muhtarlığı, köylünün pekmezini rahatça kaynatabilmesi için köyün eski su değirmenin bulunduğu üst kısmına üç tarafı beton duvarla örülü, üstü çatılı olacak şekilde bir pekmez ocağı yaptırıyor.

Şu an pekmez ocağının üç tarafının da duvarları örülmüş, fırını sıvanmış durumda. Üzümlerin ezileceği bir şırakmana ve şıranın toplanacağı bir bilanının da yapılacağı belirtildi. Sonbahar yağış ve rüzgârlarından zarar görmemek için üzerinin de çatı ile örtüleceği belirtildi. Muhtarlık köyün ortak malı olacak bu yapının yapımı için İşkur'un istihdam ettiği işçilerden yararlanıldığı ifade edildi..


Pekmez ocağının arka kesimine ise köylünün rahat bir şekilde bulgurluğunu yıkayabileceği yeni bir yalak yapılacağı, yalağın çevresinin de betonlanıp temiz bir ortamda buğday yıkama işlemini yapabileceği belirtildi. 
      

Hit Counter

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba,pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğanher türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen yazara ve yorumcuya aittir.///NOT:Medya Ermenek sitesinde makalesi yayınlanan yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Düzenleme | Copyright © 2013-2017 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN