404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

ÖĞRENCİLERİNDEN ŞİİR DİNLETİSİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Edebiyat Fakültesi tarafından şiir dinletisi düzenlendi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Münir Oktay, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İdris Nebi Uysal, üniversite personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Şiir dinletisinin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Münir Oktay, “Bugün burada konuşulacak olan şiirse sözler için ayrı bir itina gerekiyor. Şiirlerin her biri insanın düşünce dünyasının ne kadar engin olduğunu gösteriyor. Siz kendinizi o şiirin derinliklerinde kaybettiğinizde bir insanın sadece etten kemikten olmadığını, ne kadar harika bir varlık olduğunu bir kere daha hissediyorsunuz. İnsan kendini basit görürse inanılmaz basitleşir. Bu dünyada yer, içer ve göçer gider. Ama insan eğer nasıl muazzam karmaşık bir varlık olduğunu hissederse hayat ona sır pencerelerini birer birer aralar.” dedi. Prof. Dr. Oktay, şiirlerin de insanlar gibi derin ve muazzam anlamlar içerdiğini vurgulayarak Arif Nihat Asya’nın Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor şiiriyle sözlerine son verdi.
Açılış konuşmasının ardından öğrenciler sırayla sahneye çıkarak edebiyatımızın sevilen şiirlerini seslendirdiler. Beğeniyle takip edilen programda KMÜ öğrencileri, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Bir Adın Kalmalı Bende, Cahit Sıtkı Tarancı’nın Desem ki ve Memleket İsterim, Necip Fazıl Kısakürek’in Kaldırımlar ve Sakarya Türküsü, Can Yücel’in Seninle Olmanın En Güzel Yanı, Yavuz Bülent Bakiler’in Cebeci İstasyonu ve Sen, İsmet Özel’in Esenlik Bildirisi, Nazım Hikmet Ran’ın Tahir ile Zühre Meselesi, Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun Türküler Dolusu, Bahtiyar Vahapzade’nin Anam Öldü mü, Sezai Karakoç’un Yağmur Duası, Ahmet Muhip Dıranas’ın Olvido ve Mehmet Akif Ersoy’un Bülbül şiirlerini okudular. 
                    
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN