404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

RAMAZANDA AĞZIMIZIN TADI BOZULMAYACAK


Ramazan ayı süresince halkımızın daha sağlıklı ve güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak ve tüketimin arttığı mübarek Ramazan ayı içerisinde güvenilir gıda konusunda oluşabilecek suistimallerin önüne geçebilmek amacı ile İl Müdürlüğümüz gıda denetim hizmetlerine mesai saatlerine bağlı kalmaksızın devam edecek. Bu kapsamda hafta içi her gün 08.00 -02.00 ve hafta sonları Cumartesi günleri 17:00-24:00 saatleri arasında bir denetim planlamasına gidilmiştir.

27.05.2016 Tarihinde Karaman Fırıncılar, Lokantacılar, Pastacılar ve Gıda Maddeleri Üreten İşyerleri Odası Başkanlığı ile birlikte tahinli pide üreten işyeri sahipleriyle halkımız için daha kaliteli bir ürün konsepti oluşturulması amacıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan ÖZÇALIK konu hakkında yaptığı açıklamada: "Gıda denetim çalışmaları kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından 2016 yılı içerisinde 2.290 gıda işletmesine yönelik 2.450 denetim gerçekleştirilmiş ve 106.476 TL idari para cezası kesilmiştir. Bizim bu denetimlerdeki hedefimiz çok denetim çok fazla ceza vermek değildir. Amacımız denetimi eğitim maksatlı yapmak ve vatandaşımızın sağlığını korumaktır. Biz ne kadar denetim yaparsak yapalım önemli olan tüketicilerin mümkün olduğunca aldıkları ürünlerin etiket bilgilerine ve muhafaza koşullarına dikkat etmeleri, karşılaştıkları herhangi bir olumsuzluk durumunda vakit kaybetmeden Alo Gıda 174 hattını aramalarıdır. En iyi denetçi tüketicinin kendisidir" dedi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN