404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

ŞEFFAF ADİL VE DEMOKRATİK YÖNETİM VAADİKMÜ REKTÖR ADAYI Prof. Dr. Mehmet KARATAŞ’tan Şeffaf Adil Ve Demokratik Yönetim Vaadi 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Mehmet Karataş Temmuz ayında yapılacak seçimlere tüm hızıyla hazırlanıyor. Vaatlerini KMÜ ailesiyle paylaşan Prof. Dr. Karataş yeni dönemde KMÜ’nün sesini daha fazla duyurmayı planlıyor.  
Benimseyeceği yönetim anlayışını ve uygulamaya koyacağı projeleri bir broşürle anlatan Prof. Dr. Karataş, şeffaf, adil ve demokratik yönetim ilkelerini ön planda tutacaklarını vaat etti. “Üniversitede birimlerin yönetim kurulu kararları tüm çalışanların bilgisine sunulacak” diyen Karataş alınan kararların web sayfalarından kamuoyuna da duyurulacağını dile getirdi.  
Kolay ulaşılabilir bir yönetim olacaklarını ifade eden Karataş kurumlarda gelişmenin düşmanı olan dışlanma, adaletsizlik ve ayrımcılık hissi oluşturabilecek yönetsel davranışlara izin verilmeyeceğinin altını çizdi. Demokratik süreçler içerisinde bölüm ve anabilim dalı başkanlarının tüm öğretim üyelerinin temayül ve inisiyatifi ile belirleneceğini vurgulayan Prof. Dr. Karataş katılımcı bir yönetim anlayışı içinde çalışanların kendisini rahatça ifade etmesine olanak sağlanacağını ifade etti. 
Rektör Adayı Prof. Dr. Karataş akademik ve idari personele yönelik oluşturulacak periyodik ödüllendirme yöntemi ile performansa dayalı teşvik sisteminin oluşturulacağını dile getirdi. Değişime ayak uyduran, yüksek performansı hedef alan birimlerin yönetimin verimliliğine destek olacağını göz önünde bulunduran Prof. Dr. Karataş birimler arası uyum ve koordinasyonun sağlamasına yönelik de özel çalışmaların sürdürüleceğini anlattı. 
Üniversitenin akademik kadrolarının yönetim tarafından tam destek alarak bilimsel üretimde özgür bir ortama ve geniş imkânlara sahip olacağını söyleyen Karataş bilim ve araştırma alanında yapılana çalışmaların belirli kriterler doğrultusunda ödüllerle teşvik edileceğini, bilimsel faaliyetlere tam destek verilerek iletişim ağlarının genişletileceğini ve tüm faaliyetlerin somut çalışmalarla destekleneceğini ifade etti.  

Süreçte öğretim üyelerinin desteğini talep eden Karataş, tüm öğretim üyelerine gelin, hep birlikte bir ekip olalım ve birlikte başaralım” dedi.        
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN