404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş
…SEVGİ ZİNCİRİ…
“Bismillâhirrahmânirrahîm”
Bu yazının Kendiniz için değerli olduğunu biliyor muydunuz?

YAŞANTILARIMIZLA BİRBİRİMİZİ DIŞLIYORUZ-1
Toplumumuzda dil, din ırk ayrımı yapmadan da birbirimizi dışladığımız olmaktadır.
Alkollü içecek ve uyuşturucu madde içenler veya hayat kadınları (Bu kelimeyi yazmak istemiyorum fakat anlaşılması için zaruriyetten yazmaktayım.) diye adlandırdığımız kadınların davranışları toplum tarafından kabul edilmediğinden dışlanmaktadırlar.
Öncelikle, böyle bir yaşantı içerisinde olan kimselerin neden böyle bir duruma düştüklerini biliyor muyuz?
Önce aileden anne, baba, eş, sevgilisinden özgürlük kısıtlayıcı aşırı baskı görmeleri ve güvendiğini sandığı samimi arkadaşları tarafından bu kimselerin sevgiden, saygıdan, ilgiden mahrum bırakılmaları değersizliklerinin hepsinin birleşmesinden kaynaklanan bir buhranın arkasından hayal kırıklığı ve mutsuzluk yaşamaktadırlar.
İhtiyaç giderlerini yerine getirememelerinden dolayı kendilerini her zaman ezik hissederek yaşamışlardır. Bütün bunlara bir de çevresindeki menfaatçi kişiler de eklenince, kendilerini değerli kılacak bir yaşantıyı tercih etmişlerdir.
Kendilerini kabullendirecek hayatı yaşamaya, yalnızlığı (yaşadığı hayat sadece onu ilgilendiren, iyi veya kötü, ailesinin çevresinin ne düşündüğü önemli olmayan, kendini insanlardan soyutlayan) kendilerine dost bilmeye mecbur kalmışlardır.
Nasıl ki siz, bir sele kapılsanız, hayatta kalmak için bir dala tutunmanız gerekli, elinizi birçok dala atıyorsunuz dal kırılıyor, fakat son çare bir dala tutunup o dalın üzerinden canınızı kurtarıyorsunuz.
Siz yeter ki hayatta kalın da üzerinde yürüdüğünüz dal dikenli veya dikensi, hangi ağaç dalı olursa olsun fark etmez. İşte bu kimselerin yaşamış oldukları durum, hayatta kalma mücadelesidir.
Bu insanları bu duruma düşüren yine toplum değil mi? Kadınlar iş müracaatında bulununca zaafından yararlanmak isterler, alkollü içki içiyorsun diye iş vermezler. Peki, bu insanlar nasıl hayatta kalabilecekler?
Bu tip alışkanlıkları olan kişilere mesafeli davranırsınız. Fakat onları rencide edecek durumda dışlamaya hakkınız yok. O yaşantıdan o kimseleri kurtaramıyorsanız saygı duymasanız da anlayışla karşılamalısınız.
Aksi halde o kişiler sizlere daima cephe alırlar. Sizin hakkınızda düşünceleri farklı olur. Size, saygısız ve anlayışsız derler ve sizleri katıldıkları her toplumda kötüleyerek yanlış tanıtırlar. Saygılarımızla güzel insanlar
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN