404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

8. ULUSAL 1.ULUSLARARASI KARACAOĞLAN VE YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI


Sarıveliler Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 8. Ulusal 1.Uluslararası Karacaoğlan ve Yayla Şenlikleri 8-9 Temmuz 2016 tarihinde ilçemiz Anıt alanında yapıldı.
İki gün süren şenliklere, Sarıveliler Kaymakamı Ali Öner, Sarıveliler Garnizon Komutanı Sn. Sedat Türk, Başyayla Garnizon Komutanı Sn. Onur Kazan, Belediye Başkanımız Sn. Hayri Samur, Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, Danıştay Hakimi Hemşehrimiz Sn. Veli Yılmaz,  Hakim Sn. Kenan Yılmaz, Sarıveliler Cumhuriyet Savcısı Sn. Asli Aksoy, İlçe Emniyet Amiri Sn. İlçe Emniyet Amiri Sayın Ahmet Sağcan, Alanya Türkler Eski Belediye Başkanı Sn.Osman Çavuşoğlu, Alanya Demirtaş Eski Belediye Başkanı Sn. Yusuf Karagöz, AK Parti Karaman İl Başkanı Sn. Nazmi Ünlü, Karaman Ziraat Odası Başkanı Sn. Recep Muğlu, Sar-der Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akgül, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.
Şenlikler protokol üyeleri tarafından Sarıveliler Belediyesi'ne alınan yeni araçların hizmete sokulmasıyla başladı. Protokol üyeleri daha sonra törenin yapılacağı Anıt Meydanı’na geçti. Animasyon gösterileriyle başlayan etkinlikler Yrd. Doç. Dr. Sn. Bekir Sami Özsoy'un Karacaoğlan şiir dinletisiyle devam etti. Şenliğin ilk günü şehitler için de mevlit okutuldu.
Eşek safarisiyle başlayan şenliğin ikinci gününde bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Sn. Hayri Samur, göreve geldikleri günden buyana Sarıveliler’e yaptıkları hizmetleri tek tek anlatarak, “Karacoğlan diyarı Taşeli platosu; Sarıveliler'in çileli insanlarının yaşadığı, devletine ve milletine bağlı, özü sözü bir, eli nasırlı insanların helalinden kazandığı, ürettiği, tükettiği bir coğrafyadır. Bunun için burada yaşayan insanlarımıza ne kadar değer verilse azdır" dedi.
Konuşmasında devlet büyüklerini de unutmayan Belediye Başkanımız Sn. Hayri Samur, başta Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sn.Başbakanımız Binali Yıldırım, önceki Başbakanımız hemşehrimiz Sn. Ahmet Davutoğlu, Kalkınma Bakanı hemşehrimiz Sn. Lütfi Elvan ile etkinliklere destek olan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri belediye tarafından sünnet ettirilen 43 çocuğa çeşitli hediyeler verdi. Havai fişek gösterisi ve düzenlenen Fatih Kısaparmak konseriyle sona eren şenliklere yaklaşık 10 bin kişi katıldı. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN