404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KARAMAN TEK VÜCUT TEK YÜREK OLDU15 Temmuz 2016 Cuma akşam saatlerinde yaşanan darbe girişimine karşı tüm Türkiye tek yürek olurken yaşanan darbe girişimini protesto eden Karaman halkı sokağa döküldü.
Aktekke Meydanı’nda toplanan binlerce Karamanlı tarafından ülkemizi ve milletimizi kargaşaya sürüklemek isteyenlere karşı, birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri sergilenirken, başta Vali Süleyman Tapsız ve ilimiz protokol üyelerinin katıldığı, mitingi andıran gösteri ile yaşanan olay protesto edildi.
Mitingi andıran gösteride, Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker ve Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, alanda toplanan binlerce vatandaşın önünde yaptıkları konuşmalarda yaşanan bu olayı şiddetle ve nefretle kınadıklarını bildiren birer konuşma yaptılar.
“Devlet - Millet hep birlikte bu meydandayız”
Vali Tapsız, meydanda bulunan devlet yetkilileriyle ele ele tutuşarak, birlik ve beraberliğini gösterdi. Hadisenin başından bu yana devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla koordineli ve birlikte hareket ettiklerini ifade eden Vali Tapsız şunları söyledi. “Değerli hemşehrilerim devlet burada, devlet işbaşında, devlet-millet beraberiz. Milletvekilimiz burada, alay komutanımız burada, belediye başkanımız burada, başsavcımız burada, devletin askeri ve polisi burada hep beraber işbaşındayız. İşte Karaman’da millet burada, bu meydanda. Şu anda birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bu duruşunuz karşısında sizi tebrik ediyorum dediği konuşmasının devamında şunları kaydetti;
Ülkemizin bağımsızlığına ve birliğine göz diken dâhili ve harici şer odaklarına asla geçit verilmeyeceğini belirterek, ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu ve hassas bir süreçten geçtiğimiz bu zor zamanlarda yaşanan hadisenin, ülkenin geleceğine el koymak isteyen güçlerin işi olduğunu ancak, Türk Milleti’nin böyle girişimlere ve oluşumlara asla prim vermeyeceğini söyledi.
Karaman halkının sağduyusu ve yaşananlara karşı gösterdiği birlik ve beraberlik duygusu ülkemizin dört bir köşesinde tecelli etmiş, bu da ülkemizi ve milletimizi abluka altına alarak, ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenlere karşı halkımızın verdiği net bir cevap olmuştur.
“Demokrasiyi ortadan kaldırmaya kalkışanlara en güzel cevap”
Saygıdeğer Karamanlı hemşehrilerim, yaşanan bu hadise ülkemizin her köşesinde olduğu gibi, millet iradesini ve demokrasiyi ortadan kaldırmaya kalkışanlara en güzel cevabı ellerine aldıkları Türk Bayraklarıyla Aktekke Meydan’ını doldurarak vermişlerdir.
“Türkiye’de darbeler ve cuntalar dönemi açılmamak üzere kapanmıştır”
Çok Değerli Karamanlı hemşehrilerim Yüce Türk Milletiyle birlikte, demokrasi ve millet iradesine sahip çıkmıştır. Milletimiz bu asil davranışıyla Türkiye’de artık darbeler ve cuntalar döneminin bir daha açılmamak üzere kapatıldığını ilan etmiştir. Bu millet kendisine silah doğrultanları asla unutmayacaktır. Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla sizlerin hizmetindedir.
Siz saygıdeğer Karamanlı hemşehrilerime milli iradeye sahip çıkma konusunda gösterdiğiniz bu olağanüstü duyarlılıktan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.
“Şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılındı”
Bu arada Aktekke Meydanı'nda toplanan vatandaşlara İl Müftüsü tarafından olaylar sırasında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.
Vatandaşların sırtlarına Türk bayrağı asarak geldikleri Aktekke Meydanı’nda darbe girişimine gösterilen tepki mitingi, Kur’an-ı Kerim’den surelerin okunması ve edilen duaların ardından Aktekke Camii’nde sabah namazının kılınmasından sonra, vatandaşlar meydandan ayrıldı.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN