404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KMÜ BAŞARININ ÖDÜLLENDİRİLDİĞİ BİR KURUM OLACAK


PROF. DR. MEHMET KARATAŞ
“KMÜ BAŞARININ ÖDÜLLENDİRİLDİĞİ BİR KURUM OLACAK”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde yaklaşan Rektörlük seçimlerinde aday olan Prof. Dr. Mehmet Karataş KMÜ öğrencilerine başarı desteği ve burs imkânlarının artırılacağını açıkladı.

Rektör Adayı Prof. Dr. Mehmet Karataş KMÜ’nün tüm personellinin ihtiyaçlarını gözeten bir yönetim anlayışının yanında öğrencilerin de yeni dönemde farklı yöntemlerle destekleneceğini söyledi. 

Öğrencilere Başarı Desteği

Her eğitim - öğretim yılı sonunda fakültelerinde, enstitülerinde, yüksekokullarında ve meslek yüksekokullarında birinci olan öğrencilere burs sağlanacağını söyleyen Karataş “Üniversitelerin varlık sebebi olan öğrenciler aynı zamanda kurumumuzun başarısının göstergelerinden biridir. Onların hayata başlarken ortaya koyacakları başarıların yönetimler tarafından desteklenmesi teşvik eden bir uygulamadır. Onlara sunacağımız imkânların yanında, sunulan fırsatları iyi değerlendirenlerin ve belli bir başarı elde edenlerin burs imkânları ile ödüllendirilmesini sağlayacağız.” diye konuştu. Bu süreçte ayrım yapılmaksızın tüm enstitü, fakülte ve yüksekokul birincilerine verilecek olan bursun öğrenciler arasında yaratacağı tatlı rekabetle potansiyellerini açığa çıkartacağı öngörülüyor.

En Çok Kitap Okuyana Ödül

Bilimsel çalışmaların zeminin güçlendirilmesi adına üniversite kütüphanesinde Basılı kitap, E-kitap, E-dergi, ulusal ve uluslararası veri tabanı aboneliği sayısının artırılacağına da dikkat çeken Rektör Adayı Karataş “Kütüphane 7/24 açık bulundurulacak. Her yıl en fazla kitap okuyan idari personellerimiz, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz ödüllendirilecek.” dedi.

Öğrencilere Proje Desteği

Ön Lisans ve Lisans düzeyindeki öğrenciler arasında her yıl proje yarışması yapılacağını ve ilk üçe giren projelere destek vereceklerini ifade eden KARATAŞ, “her şartlarda öğrencilerimizin iyi yetişebilmesi için hem destek vereceğiz hem de eğitim öğretim kalitesini artıracağız.” dedi.

Kariyer ve Gelişim Ofisi

Öğrencilerin KMÜ’de alacağı eğitimin kalitesini azami derecede olması için gerekli altyapıyı sağlayacaklarını söyleyen Karataş bu sürecin mezuniyetle sınırlı olmayacağını, öğrenci ve mezunların profesyonel iş hayatlarına destek verileceğini dile getirdi. Kurulacak “Kariyer ve Gelişim Ofisi” aracılığıyla öğrencilerin profesyonel hayata tam donanımlı ve yetkin bireyler olarak bir adım önde başlamaları sağlanacak. İş yaşamında var olan potansiyellerini önceden keşfeden öğrenciler iş başvurusu sürecinde onları ön plana çıkartacak bilgi ve davranış biçimini elde etmiş olarak hazır hale gelecekler.


Adaylık sürecinde tüm kesimlerin desteğini talep eden Prof. Dr. Mehmet Karataş yaptığı görüşmelerde de “birlikte üretelim, birlikte başaralım” mesajı veriyor.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

HTML Hit Counter
Bu Sayfanın Tıklanma Sayısı

Free Counters
Kaç Bilgisayar Üzerinden Giriş Yapıldı
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN