404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

AÇIK MEKTUP "KINAMA"Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Akyürek Beyefendi ve Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Metin Büyükşen Beyefendi

Mevlâna Celaleddin-i Rumi'nin 743 ncü Vuslat etkinliklerine 10.12. 2016 tarih saat 20.00 de ALT05 / K / 8 sıralı koltukta yerimi alarak büyük bir huzur ve huşu içerisinde izlemeye başladım.

Semazenlerin yerlerini almaya başlaması sırasında gösteri platformu eline bir fotoğraf makinesi alan insanlar tarafından istila edilmeye başladı. Tüm konsantrem huzurum ve koltuğuma oturuncaya kadar ki kurduğum hayalim biranda yok oldu. Ne oluyoruz safhasını atlatman birkaç dakikamı aldı ve tüm kan basıncım tansiyon kalp ritmimin bozulduğunu hissettim.

Üç lisanda anons yapılmasını düşünen bir organizasyonun böyle bir rezalete izin vermesini ter içerisinde nefret duygularım kabararak izleme mecburiyetinde kaldım. Salonu terk edeceğim ama yanımda ki insanları rahatsız etmemek uğruna gözlerimi kulaklarımı kapatarak büyük bir sabırla bekledim. Tabii bu arada neler düşündüğümü beynimden neler geçirdiğimi bir bilseniz.

Yetkilinize bu durumu ince bir sesle ilettim. Yaptığı vücut lisanı şöyle; "iki elini yana açarak ne yapayım" dercesine bir hal. Sizi böyle bir organizede görüntü kirliliğine sebep olmanızdan dolayı ayıplıyorum kınıyorum. İnsanların böyle bir etkinlikte görmek istemediklerine ve duymak istemediklerine mani olamıyorsunuz.

Bu nezih istisna ortamı fotoğraf stüdyosu/platformu haline getirilmesine izin vermenizi şiddetle kınıyorum.

Ancak hafta içerisinde bir gün tahsis edilebilirse tüm amatör fotoğrafçıların bu egolarını tatmin etmelerine izin verilebilir. Buda olması gerekenlerden biri olarak düşünüyorum.

Sayın Belediye Başkanı ve il Kültür Müdürü; biletimin seri numarasını verdim. İncelemenizi önemle rica ediyorum. Firma kısmında ki açıklamayı gördüğünüzde sanatımı ve icra ettiğim mesleği de göreceksiniz.

Bu nahoş görüntünün ileri ki günlerde ortadan kaldırılmasını diliyor ve ümit ediyorum. Saygılarımla.

Şerafettin GÜÇ
Karamanoğulları Tarihi Araştırmacısı ve Yazar
http://www.berikanyayinevi.com.tr/.../kitap-640...
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN