404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

ADALET AKADEMİSİ KÜTÜPHANESİ AÇILDI


Türkiye Adalet Akademisi’nin Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne kurmuş olduğu kütüphane düzenlenen tören ile açıldı. 


Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Adalet Akademisi Kütüphanesi düzenlenen tören ile açıldı.
Açılışa, Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Rifat İnanç ve beraberindeki adalet akademisi üyesi hakim ve savcılar, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Ermenek Başsavcısı Bilgehan Yücel, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, hakim ve savcı adayları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Türkiye Adalet Akademisinin katkıları ile 3 bin kitabın bulunduğu kütüphanenin açılışı için Karaman’a gelen heyet, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açılış öncesi sınıfları ziyaret etti. Ardından, Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Rifat İnanç, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan ve hakim adayları tarafından Türkiye Adalet Akademisi Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesildi.
Açılış sonrası, kütüphaneyi gezerek bilgiler alan heyet, öğrenciler ile birlikte kütüphane içerisinde toplu fotoğraf çekindiler.
Program, Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Rifat İnanç tarafından öğrencilere “Adalet” konulu konferans ile devam etti.
Ülkemizde son yıllarda yaşanılan olaylarda, aklı başkasının elinde özgür ve adil karar veremeyen hakim ve savcıların ne gibi zararlara yol açtığından bahseden Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Rifat İnanç, memleketinde kitap ve bilgi için böyle güzel bir çalışma gerçekleştirmiş olmaktan çok memnun olduğunu belirtti.
Hakimlik dönemlerinde özgür bir şekilde mesleğini yürüttüğünü dile getiren Rifat İnanç; özgür, cesur, hakkı ve adaleti gözeten hakim ve savcılara ihtiyaç olduğunu ifade ederek öğrencilik yıllarında imam hatip lisesinde edindiği bilgilerin, terminoloji ve kavramlar bakımından zor bir bölüm olan hukuk fakültesinde kendisine çok büyük katkılar sunduğunu söyledi.
Konferans sonrasında protokol üyelerinin günün anısına çektirdiği fotoğraflarla program sona erdi.

19-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-201619-12-2016
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN