404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AKARCA: “BU TOPRAKLARDA BARIŞ, MEVLANA RUHUNU YAŞATMAKLA SAĞLANACAK”


Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü (BYEGM) Mehmet Akarca, vuslatının 743’ncü yıldönümünü idrak ettiğimiz bugünlerde, Hazreti Mevlana’yı gerçekten anlamanın, her zamankinden çok daha büyük anlam taşıdığını ifade etti.


“Kendi deyimiyle düğün gecesi olan Hakk’a kavuşmasının 743’ncü yıldönümünde, sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin sembolü, büyük alim ve gönül insanı Hazreti Mevlana’yı rahmetle yad ediyorum” diyen Akarca, O’nun öğretisini uygulayabilmenin, bu kadim coğrafyada yaşanan tüm savaşların, ölümlerin, akan göz yaşının durdurulmasına vesile olabileceğinin altını çizdi. Yanı başımızda, Suriye’de, Irak’ta yaşanan insanlık dramına dikkatleri çeken Akarca, “Bu topraklarda barış, Mevlana ruhunu yaşatmakla sağlanacak” diye konuştu.  Türkiye’nin Hazreti Mevlana’nın felsefesi doğrultusunda olaylara yaklaştığını ifade ederek mazlumların çığlığını duymayan dünyaya büyük din adamının sözleriyle seslendi: “Senin bir saman çöpü kadar değer vermediğin yıkık gönül, arştan da üstündür, kürsüden de. Kırılmış, iki yüz parça olmuş gönlü yapmak Allah katında Hac’dan da, Umre’den de değerlidir” dedi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN