404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

BAĞDAT,BASRA,HALEP…HARAP!!!


Bugün 7 milyar insanın yaşadığı yeryüzünde zulüm hüküm sürmektedir. Hak, adalet, sevgi ve merhametin olmadığı bir ortamda eşref-i mahlûkat olan insanın da ve diğer varlıkların da huzur, emniyet ve mutluluğundan da bahsedemeyiz.
Doymak nedir bilmeyen bir avuç emperyalist 7 milyar insanı iliklerine kadar sömürmektedir.
Hasseten 2 milyar insanın yaşadığı İslam coğrafyasının hali; yürekler acısıdır! İşgal, göç, iç savaş, isyan, uyuşturucu ve organ mafyası, katliam… Hep bu coğrafyada!
Nükleer silahlar yalanıyla işgal edilen Irak, demokrasi gelecek diye Libya, Suriye, Mısır, Fas, Tunus, Afganistan, Doğu Türkistan ve daha nice ülkeler; BOP planı, Haçlı-Siyonist emperyalizminin Arap Baharı ve Büyük Ortadoğu Projesi gereği nereden nereye geldi? Daha nerelere ve nasıl gidecek?
Zulmün hüküm sürdüğü bir dönemde insanı ve tüm varlığı; zalimlerin pençesinden kurtarmak için Yüce Allah; Kur’an-ı Kerim’i vahyetti.
Peygamber Efendimiz; bir ömür boyu zalimlerle mücadele etti. Veda Hutbesi; ilk İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’dir.
İslam dininin 5 temel hedefi vardır:1-İnanç ve ibadeti korumak 2-Bedeni korumak 3- Aklı ve hafızayı korumak 4-Nesli, aileyi ve meskeni korumak 5-Mal, mülk ve emeği korumak.
Başta İslam ülkeleri olmak üzere bu 5 temel hususta dünyada insanoğlunun bu temel hakları ne yazık ki perişan bir vaziyettedir.
Zulüm kimden gelirse gelsin; karşı koymakla, mazlum da kim olursa olsun el uzatmakla yükümlüyüz. Peygamberimiz: “ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız” buyururken bizim tavrımızı tarif etmektedir.
Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’UN :
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem,
Gelenin keyfi için kalkıp geçmişe sövemem.
Dizeleri yiğitçe bir duruştur.
15 Temmuz ihanetiyle üzerlerine bombalar yağdırılarak şehit edilenler, yaralılar ve sakat kalanların acısı henüz taptazedir.
Bu ihanetin tüm sorumluları tek tek tespit edilmeli, tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır…
FETÖ/PDY iddiasıyla işinden, aşından, evinden edilen mağdur, masum milyonların ahı, feryadı yeri göğü inletir. Gayretullah’a dokunacak bu muameleler yüzünden Yüce Allah; rahmetini Türk milletinin üzerinden çeker, Allah korusun başımıza taşlar da yağar!
Yıllardır süren Haçlı-Siyonist PKK terörüyle nice canlarımız gitti, ocaklarımız sönmeye devam ediyor…!
Hiçbir şartta asla adaletten sapılmamalıdır. İslam dininin 5 temel hedefi hiçbir gerekçeyle ayaklar altına alınamaz.
İslam yeryüzünde insan ve tüm mahlûkatın rahat, barış, refah ve huzurunu temin etmek için gönderilen bir dindir. Müslüman da bunun mücadelesini vermekle yükümlü olan kişidir…
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin BM’de kabul edilmesi çok değerlidir. Ancak bunun uygulamaya dönüşmemesi sebebiyle sadece kuru lafta kalmaktadır. Denizlerde boğulan yüz binler, açlık, sürgün, katliam, salgın hastalık… Her şey ortada.
Zulmün her türlüsüyle mücadele ve hakkın, adaletin, şefkat, merhamet ve huzurun temini için çalışmak her bir müslümanın üzerine farzdır, farz!
10/12/2016
Ziya HOTAMIŞLI
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı

ve Kamu-Sen İl Temsilcisi
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN