404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

BELEDİYE POLİKLİNİĞİNDE BİNLERCE KİŞİYE HİZMET VERİLİYOR Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürebilmesi için birçok alanda hizmet veren Karaman Belediyesi, sağlık alanında da binlerce kişiye hizmet sundu. Karaman Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sağlık Polikliniğinde 2016 yılında, 14 bin 742 kişi muayene oldu.
    
        Karaman Belediyesi Sağlık Polikliniği, hafta içi her gün Türkçe Parkı yanında eski belediye binasında hizmet vermeye devam ediyor. 1 işyeri hekimi, 3 hemşire, 1 sağlık görevlisi, 1 laborant ve 1 hizmetli personelden oluşan poliklinikte 2016 yılında 14 bin 742 hasta muayene oldu. Otoanalizör ve Hemogram türü biyokimya cihazlarının yer aldığı merkez, tüm tetkiklerini kendi laboratuvarında yapabiliyor, ayrıca merkezde işe giriş muayenesi ve basit sağlık raporları da veriliyor.
    
        Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımızın ve mülteci insanların ücretsiz olarak yararlandığı poliklinikte, geçtiğimiz yıl; 1404 hastaya iğne ve pansuman, 1450 hastaya genel tahlil yapılırken, ilaç alacak durumu olmayan 5800 kişiye ilaç, 148 kişiye de defin belgesi verildi. 
    
        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, polikliniğin haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde hizmet verdiğini söyleyerek Karaman halkına her alanda en iyi hizmeti sunmak istediklerini belirtti. Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada: “Şüphesiz ki sağlık, tüm toplumu ilgilendiren çok önemli bir konudur. Özellikle hastaneye gidemeyen, yardıma muhtaç insanlarımız için belediye polikliniğimizde hizmet sunmaya çalışıyoruz. Belediye Sağlık polikliniği, pratisyen doktor ve tecrübeli sağlık personelini ile haftanın beş günü hizmet veriyor. Buraya gelen vatandaşlardan hiçbir ücret talep etmiyoruz. Vatandaşlarımız sağlık konusundaki muayene ve tahlil işlemlerinin yanı sıra resmi işlemleri için gerekli olan belgeleri de polikliniğimizden alabiliyorlar” dedi.

  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN