404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

BİLGİLENDİRME


GAP ve KOP bölgelerinde ‘’ Örnek İmar Uygulamaları ‘’ projesi kapsamında Değirmenlik, Güllük, Meydan, Taşbaşı Mahallelerini kapsayan ve imar planları Ermenek Belediyesince onaylanan 125 hektarlık alanda Bakanlığımızca 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesine göre parselasyon planlarının yapılmasına başlanmıştır.

Uygulaması yapılan alanda bulunan taşınmazlar; İmar planlarına uygun olarak, düzenlemeye giren taşınmazların ihtiyacı olan ve kamu hizmetlerinin yapılabilmesi için gerekli olan alanlar ayrıldıktan sonra, eşitlikçi ve adaletli bir yaklaşımla yöre şartlarına uygun yeni imar parsellerine dönüştürülecektir.

İmar uygulaması yapılan alan içerisinde taşınmazları bulunan vatandaşlarımız başta olmak üzere; sizleri yapılan iş ve işlemler hususunda bilgilendirecek ve konuyla ilgili sorunlarınızı dinleyerek memnuniyetinizi sağlamak hedeflenmektedir.

Projemiz kapsamında yapılacak imar uygulamalarını sizlerin katılımıyla yapmak ve sizlerin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için;
·         Konu hakkında bilgilenmeniz sağlanacak,
·         Bölge iletişim ofisi açılacak,
·         Ermenek Belediyesi ile iş birliği içerisinde yapmış olduğumuz imar uygulamaları muhtelif detaylar askıya çıkartılacak,
·         Uygulamaya ilişkin sorunlarınız dinlenerek kayıt altına alınacak,
·         Sorunlarınızın çözümüne yönelik adımlar atılacak.
İmar uygulamaları askı süreleri ve yerleri mutat vasıtalar ile ilan edilecek olup, ilan süreleri içerisinde varsa itirazlarınızı ve sorunlarınızı dile getirmek için şeffaflık çerçevesince sizler ile bire bir yapılacak görüşmelerimize katılım sağlamanız önemle rica olunur.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN