404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

EFIAP ÜNVANINA LAYIK GÖRÜLDÜ


Fotoğraf Sanatçısı Feyzullah Tunç,  Efıap Ünvanına Layık Görüldü.
Karamanlı fotoğraf sanatçısı Feyzullah TUNÇ, FIAP’ın 2016 yılında EFIAP ünvanı alan fotoğraf sanatçıları listesinde yer aldı. Fotoğraf çekmeye 2012 yılında amatörce başlayan Feyzullah TUNÇ, geçen zaman zarfında Karaman’da pek çok ilklerin öncüsü oldu.
Kısa adı FIAP olan Uluslar arası Fotoğraf Sanatı Federasyonunca uluslararası fotoğraf yarışmalarına katılım ve alınan derece durumuna göre verilen “Excellence (Mükemmellik) FIAP” (EFIAP) ünvanı; mükemmel bir tekniğinin olmasının yanı sıra pek çok eseri ile FIAP patronajlı bir çok uluslararası yarışmaya kabul edilmiş olan fotoğraf sanatçılarına verilir.  EFIAP ünvanına sahip olabilmek için sanatçı, AFIAP ünvanına sahip olmalıdır. Bu ünvana başvuru, AFIAP ünvanı alındıktan bir yıl sonra yapılabilir . En az 15 (onbeş) farklı ülkede FIAP patronajlı en az 30 (otuz) uluslararası yarışmada sergileme/ödül almış olmalıdır. FIAP patronajlı uluslararası yarışmalarda en az 50 (elli) farklı eseri ile en az 150 (yüzelli) kez sergileme/ödül almış olması gerekmektedir. Şartların hepsini yerine getiren Tunç, Türkiye’nin sayılı fotoğraf sanatçıları arasında yer aldı.

Karaman Fotoğraf Sanatı Derneği kurucuları arasında yer alan Tunç, daha sonraki süreçte ayrılarak ,çalışmalarını arkadaşlarıyla beraber oluşturdukları Larende Fotoğraf Topluluğu çatısı altında sürdürmektedirler.Halen yeni bir fotoğraf derneği çalışmaları olduğunu belirten sanatçı 2013 yılında ilimizde “Hayat Sineması”  ve  2015 yılında da Larende Fotoğraf Topluluğu üyeleri ile birlikte “Memlekete Sevda” isimli iki karma sergide yer aldı. Çeşitli  proje çalışmaları da bulunan sanatçı “Karaman Tanıtım Platformu” (www.kartap.org), ve Karaman Belediyesinin kültür hizmeti İmaret Dergisinde de fotoğrafları yayınlanmaktadır. Ayrıca fotoğrafla ilgili olarak  pek çok yerel ve ulusal dergi, gazete ve platformda fotoğrafları ile röportajları yayınlanmış, pek çok fotoğraf söyleşisine katılmıştır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümü mezunu olan Tunç, Sille Sanat Sarayı üyesi olup, UPI (Uluslar arası Fotoğrafçılar Birliği)’ nin Crown 2 sertifikasına da sahiptir.  Sureti Alem Fotoğraf ve Sinema Derneği üyeliğinin yanı sıra, Anadolu Selçuklu Fotoğraf derneği (ASFOD) onursal üyesidir. Bir Karaman sevdalısı olduğunu belirten Feyzullah TUNÇ çalışmalarının aynı disiplinle devam edeceğini, bu ünvanın da motivasyonuna katkı sağlayacağını kaydetti.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN