404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

EĞİTİMCİ YAZAR HASAN ŞİMŞEK, KAR TATİLİNE İSYAN EDİYOR


Karaman ilinde kar yağışı nedeni ile okulların tatil edilmesine isyan ediyor ve açıklamalarını şöyle yapıyor:
“KAR TATİLİ YENİ MODA BİR EYLEM!
Bu eylemi öğrenciler, gençler değil, yöneticiler yapıyor. Ne şiş yansın ne kebap anlayışı ile sinek uçsa kar var diye tatil yapıyorlar.
Ey bizi yöneten eğitimciler, karda, kışta kıyamette okula gitmek de bir eğitimdir. Biliyorsunuz ki eğitim öğretim yılı başında öğretmenler bir iş takvimi yaparlar. Yıllık ve aylık ders planları vardır. Bu derslerdeki konuları ve kayıp ders saatlerini öğrenciler nasıl ve ne zamanda kapatacak. TEOG sınavlarında verdikleri açığı kiminle ne zaman  nerede öğrenecekler?
Taşımalı eğitimin doğru olmadığını, çocukların kendi okullarında ilkokul eğitimi yapmaları gerektiğinin daha yararlı olacağını düşünenlerdenim. Taşeli Yöresi’nde iki tane YİBO  var. Bu okullarda kar tatili nedeni ile eğitim ve öğretime ara verilmesi kabul edilemez. Adı üstünde yatılı okullar. Tam da böyle kış havasında eğitim öğretim etkinliğinin en üst seviyede olması gerektiği  hava şartları  yaşanırken, paydos!
Tam idari boşluğun ilçe kaymakamlarının görevde olmadığı ya da yeni göreve başlama aşamasında olduğu  bir zamanda eğitim öğretim adına yapılan bu tatiller öğrenciler adına büyük eksikliktir.
Taşımalı eğitimde yeni moda özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde bir “taşımalı eğitim/servis şoförleri lobisi var”. Bu lobilerin yaptığını küçük yerleşim birimlerinde meslektaşları mı yapıyor diye düşünmek, aklıma gelmiyor değil.

Sonuç olarak karlı ve yağışlı  havalarda bazı öğrenciler okula gidemeyebilir ama gelebilenlerin önünü tıkamak  ve okulları kar bahanesi ile kapatmak doğru bir yaklaşım değildir, kabul edilemez. “                                                                                                                           15.12.2016 Hasan Şimşek
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN