404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

HASAN KALAN ANADOLU LİSESİ YAPTIRIYOR! ( 5)


Hasan Kalan’ın Anadolu Lisesi binası yapımı için seçim yaptığı ya da yapılması için kendine arsa olarak gösterilen yer Ermenek’in doğusunda Mut yolu üzerinde Kuruseki denilen yerdedir. Önceden burada Fikret Ünlü’nün bakanlığı döneminde devlet tarafından yaptırılan Ermenek Fikret Ünlü Yatılı Bölge Okulu ve  İMKB Ermenek Öğretmen Lisesi vardır. Öyle anlaşılıyor ki bir araba park edilecek bir boşluğu olmayan Ermenek merkezden doğuya doğru kenti kaydırma ve merkezin yükünü hafifletme gibi bir düşüncenin hâkim olduğu görülüyor.
Haziran 2004 yılında mütevazı bir törenle Hasan Kalan Anadolu Lisesi’nin temeli atılıyor.  Eylül 2007’  de eğitim öğretime başlıyor.  Okul Müdürü Cüneyt Erkan Arıcı’nın verdiği bilgiye göre, okulun bu yazının yazıldığı 2015-2016 eğitim öğretim yılındaki durumu:
İdareci sayısı :            4
Öğretmen sayısı :     22
Derslik sayısı :           14
        Hizmetli sayısı:        11
Öğrenci sayısı :  388 ( Erkek : 162 , Kız : 226 )
Bilgisayar formatör : 1
Pansiyonda kız öğrenciler için 140, Erkek öğrenciler i 140 kişilik kontenjan vardır. Doluluk oranı kızlarda % 100 erkeklerde ise 132 kişi ile % 92’ye yakın bir doluluk oranında faaliyetini sürdürerek Türk Milli Eğitimine hizmet veriyor.
Hasan Kalan, Hurşit Ağa gibi büyüyüp para kazanınca bir okul yaptırma hayalini gerçekleştirmiştir. Okulun açılıncaya kadar geçirdiği aşamalarda bazı sıkıntılar yaşamış olsa da okulun açılışı onu ve ailesini mutlu etmiştir.

2009 yılının ocağında Ermenek Barajının hizmete açıldığı günlerde yolda tesadüfen Hasan Kalan’ı gördük. Ben kendisini gıyaben tanıyordum.  Yanımda bulunan Güneyyurt Soğuk Hava Deposu sahiplerinden Şevki Erikçi dostumuz Hükümet Konağı önünde rastladığımız Hasan Kalan’ı tanıştırdı. Benim için de iyi bir tesadüf olmuştu. Çünkü Hasan Kalan hariç Ermenek’te okul yaptıran herkesi yazmıştım. Onu da yazıp bu zinciri tamamlamak istiyordum. Kendilerine uygun bir zamanda söyleşi yapalım diye teklif ettiğimde, oralı olmadı, ”  şimdilik kalsın deyince “ belli etmeden ona kızdığımı söylemeliyim.”  Çünkü ben de bu yazma işlerini  “bir sosyal sorumluluk projesi “ çerçevesinde yapıyorum, yerine göre insanlarla, kurumlarla, kötü oluyorum, biri mutlu olurken birileri üzülüyor. Herkesin kendine bir bakış açısı var. İnsanlar, toplumda kendine bir rol biçiyor ve kendilerini çoğunlukla en tepedeki insan olarak görüyorlar. Biz yazılarımıza konu aldığımız bürokrasideki adamlarımız dışında olanları genelde tercih edip ön plana çıkarıyoruz. Zaten siyasette ve bürokraside olanlar yeteri kadar ön plana çıkıyorlar.  Böyle ufak biri açıklamadan sonra Hasan Kalan’a gelelim: Söyleşi teklifimi ötelemesi “ şimdilik kalsın”  demesi, beni oldukça şaşırtmıştı!? 04.11.2016
(Devamı Edecek)
  Hasan ŞİMŞEK
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN