404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KENT KONSEYİ SIĞINMACI AİLELERİ UNUTMADI      Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Karaman Merkezine yerleşen mülteci Suriye ve Iraklı ailelere Karaman Kent Konseyi tarafından başlarılan kampanya ile yardım yapıldı.

      Karaman Kent Konseyi tarafından başlatılan 'Mazluma Bir Yardım Eli de sen ol' kampanyası ile, Karaman Merkez de ikamet ettiği tespit edilen Suriyeli ve Iraklı aileye yakacak, giyecek ve yiyecek yardımı yapıldı. Kurum yetkilileri ve gönüllü vatandaşlar aileleri evlerinde ziyaret ederek, yardımları teslim etti.

“MÜLTECİ ÇOCUKLAR OKULA BAŞLAYACAK”
      Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN, “Bilindiği üzere Suriye ve Irak’da yaşanan iç savaş ile birlikte ülkemize gelen milyonlarca mülteci arasında Karaman'ımıza da yerleşenler olmuştur. Değişik kurumların organize ettiği yardım kampanyalarının birçoğuna Kent Konseyi olarak her türlü katkıda bulunmaktayız. Başlattığımız 'Mazluma Bir Yardım Eli de Sen Ol'  kampanyasıyla  sığınmacı ailelerimize yakacak, giyecek ve yiyecek yardımı yaptık. Kente ve yeni yaşam alanlarına daha iyi uyum sağlayabilmeleri açısından Türkçe eğitim kursu verdik. Mazlum sığınmacı vatandaşlarımıza desteğimizi hiçbir zaman eksik etmeyeceğiz” dedi.
Mülteci ailelerin küçük çocuklarının da olduğunu belirten Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN, “Birçok ailenin bebeklerinin bez ve mama gibi ihtiyaçlarını da karşıladık. Ayrıca kimlikleri olan çocuklar eğitimlerini sürdürürken, kimlikleri yeni çıkacak çocuklar ise bir dahaki seneye eğitim ve öğretime başlayacaktır. Bizler Karaman Kent Konseyi olarak, zorda ve darda kalanın her zaman yanında olmanın onuru ve gururunu yaşamaktayız” diye konuştu.
Yapılan yardımların ardından Suriyeli ve Iraklı mülteci aileler, yardımlardan ötürü kurum yetkililerine ve kampanyaya destek olan gönüllü vatandaşlara teşekkür etti.


      Kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlarımız ayrıntılı bilgi için 0(338) 226 42 20 numaralı telefonu arayabilirler.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN