404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİLERİ YALNIZLIĞA SANATLA DİKKAT ÇEKTİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Genç Sanat Öğrenci Topluluğu tarafından "Şizofren Bir Gösteri" adıyla tiyatro etkinliği düzenlendi. KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen tiyatro oyununu çok sayıda öğrenci takip etti.
Genç Sanat Öğrenci Topluluğu üyelerinin sergilediği oyunda bir radyo programında yayın yapan sunucu ve yayına bağlanan dinleyenler üzerinden toplumun iç dünyasına ayna tutulmaya çalışıldı. Oyunda insanların yalnızlığı, kalabalıklar içinde bile kendi kabuğunda yaşaması, kendini sorgulaması ve hayal dünyası ile gerçekler arasındaki kopukluk irdelendi.
İnsanın gerçeklerden kopuşu ve kendi gerçekliğini arayışını konu alan şiirlere yer verilen oyunun ardından Yazar Malik Enes Gümüşlü sahne alarak "Defolup Giden Bir Şizofrenin Günlüğü" adlı kitabından pasajlar okudu.
Program, KMÜ öğrencilerinin gitar, bağlama ve def eşliğinde gerçekleştirdiği müzikli dinletinin ardından sona erdi.
KMÜ Genç Sanat Öğrenci Topluluğu Başkanı Ercan Kavüşt, birbirini anlamayan ve dinlemeyen bir toplum olduğumuza dikkat çekerek ilerleyen zamanlarda sessiz tiyatro, karikatür sergisi ve şiir dinletileri düzenleyeceklerini ifade etti. Kavüşt, "Tüm insanların ortak değerleri, ortak acıları ve sevinçlerini anlatmaya, evrensel değerleri sanat yoluyla yaşatmaya devam edeceğiz. Şiddet ve gözyaşıyla dolu bir dünya yerine barış ve sevgiyle dolu bir dünya var etmek için tüm öğrenci arkadaşlarımızı etkinliklerimize bekliyoruz." dedi.

   
   
   
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN