404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Türk Kültürü ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğu tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe çok sayıda kitapsever katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kitap okuma etkinliğinin açılış konuşmasını Türk Kültürü ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğu Başkanı Samet Gökhan Atalay yaptı. Atalay, İstanbul ve Kayseri'deki hain saldırılarda şehit düşen polis ve askerlere rahmet ve Türk milletine baş sağlığı dileyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kitap, hiç şüphesiz fertlerin ve milletlerin hayatını değiştiren, yenileştiren ve ilerlemelerini sağlayan en önemli unsurdur. Yüce Allah'ın da Peygamberimize ilk emri 'oku' olmuştur. Her bilgi okumakla öğrenilir."
"İnsan beyni okuyarak beslenir, bilgilerle güçlenir"
Okumanın ve çocuklarımıza okumayı alıştırmanın en önemli görevlerimizden olduğunu belirten Atalay, "Medeni dünya bilgi ve teknik üzerine kurulmuştur. Bu yüzden kalkınmak, sağlam kişiliğe sahip olmak, düşünceleri ve hayalleri gerçekleştirmek ancak kitap okumakla mümkündür. İnsan beyni okuyarak beslenir, bilgilerle güçlenir. Okuyan insanların farklı bakış açıları vardır." dedi. Atalay, son olarak Filozof Francis Bacon'un, "Okumak bir insanı doldurur, konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır." sözüyle konuşmasını tamamladı.
Açılış konuşmasının ardından kitapseverler bir saat süreyle kitap okuyarak ders saatleri dışında da okumanın önemine dikkat çektiler.
   
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN