404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİNDE (POMEM) EĞİTİM – ÖĞRETİM HEYECANI


Vali Süleyman Tapsız, Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezinin 18. Dönem eğitim –öğretim yılının açılışına katıldı.
Türk Emniyet Teşkilatı bünyesine taze güçlerin katılacağı eğitim merkezinin 2016 - 2017 yılı eğitim – öğretim yılının açılış programına; Vali Tapsız’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Engin, daire müdürleri ve genç polis adayları katıldı.
Saygı duruşu ve okunan İstiklâl Marşının ardından Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Engin konuşmasında, eğitim – öğretim yılı süresi içerisinde polis adaylarına verilecek eğitimlerle ilgili bilgiler verdi.
Polis Meslek Eğitim merkezinin kazandırılmasıyla bölgede çok önemli bir eksikliğin giderildiğini belirten Vali Tapsız, yeni eğitim – öğretim yılının öncelikle tüm genç polis adaylarına, ailelerine ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
Konuşmasında, polis adaylarından ülkemizin ve milletimizin güvenliği konusunda özverili ve çok çalışmaları gerektiğini ifade eden Vali Tapsız, mesleğe atılacak olan genç polis adaylarının görevlerini yerine getirirken insan hakları, hukukun üstünlüğü ve vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla hareket etmelerini söyledi.
Emniyet mensuplarının belli bir grubun ya da kesimin değil, sadece Türk Milleti’nin ve Türk Devleti’nin polisi olacağını söyleyen Vali Tapsız, amacınız ülkenize ve milletinize sadakatle bağlı birer polis olarak Türkiye Cumhuriyeti devletine hizmet etmek olmalıdır” dedi.
Ruhunu FETÖ’ye, bölücü terör örgütüne ya da herhangi bir illegal oluşuma satmış kişilerin şehit kanlarıyla sulanan bu mübarek topraklarda yerinin olmadığını dile getiren Vali Tapsız, ülkemizin aydınlık ve gelecek yarınlarını kurarken bu konuda en büyük görevin polislerimize düştüğünü söyledi.
Polis adaylarından görevlerini yerine getirirken ve vatandaşlarla olan ilişkilerinde güler yüzlü, sevgiyi, ciddiyeti ve vakarı elden bırakmamalarını isteyen Vali Tapsız, emniyet teşkilatına güç katacak olan polis adaylarının, nitelikli, çalışkan ve fedakâr emniyet mensuplarımızın dalgalandırdığı hizmet bayrağını aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceklerine olan inancını belirtti.
Genç polis adaylarının eğitimlerini tamamlayarak emniyet teşkilatı bünyesine katılacaklarını, ülkemizin güvenlik ve asayişin sağlanmasında önemli görevler üstleneceklerini söyleyen Vali Tapsız, konuşmasının sonunda yeni eğitim – öğretim yılının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, genç polis adaylarına yaklaşık altı ay sürecek olan eğitimlerinde başarılar diledi.
Konuşmaların ardından Polis Meslek Eğitim Merkezi ve çalışmalarını içeren sunumun ardından Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen tarafından, genç polis adaylarına “ Eğitimin Önemi” konulu ilk ders verildi.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN