404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kültür, Ahlak ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikle 102'nci yıldönümünde Sarıkamış Harekâtı Şehitleri anıldı.
Sarıkamış ve Kar
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Topluluk Başkanı Mehmet Furkan Çörten, 22 Aralık 1914’te Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu ve Rusya İmparatorluğu arasında Sarıkamış'ta gerçekleşen kara çatışmaları ile ilgili bilgi vererek şöyle konuştu: “120 bine yakın askerimizin katılıp 90 bine yakınının şehit düştüğü, içlerinde daha ergenlik çağına bile girmemiş çocukların donarak can verdiği bu harekât, tarihimiz açısından hazin bir girişim olmuştur. Bugün Karaman’da da kar yağıyor. Onları anlamamız açısından bu güzel bir fırsat. Günümüzde millet olarak elde etmiş olduğumuz başarılarımız unutturulmaya çalışılıyor. Fakat bizler bilinçli gençler olarak bu özel günleri unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehitlerimizi her fırsatta en güzel biçimde yâd edeceğiz. Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim.”
Topluluk Başkanı Mehmet Furkan Çörten’in konuşmasının ardından Sarıkamış Harekatını anlatan ‘120’ isimli filmin gösterimi yapıldı. 
           
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN