404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

BEŞİR DERNEĞİ SOKAK HAYVANLARI


Beşir Derneği Sokak Hayvanlarını Unutmadı.
Sert geçen kış koşulları nedeni ile Beşir Derneği tarafından şehrin muhtelif yerlerine sokak hayvanları için yemlikler bırakıldı. Bu yemlikler yoğun kış şartlarında aç kalan sokak hayvanlarını bir nebze olsun koruyacak.  5 litrelik kullanılmış pet şişelerden oluşan yemlikler ağaca asıldığında ise kuşlar tarafından kullanılabiliyor. Ayrıca yazın su konulabilecek şekilde tasarlandı.
Konuyla açıklama yapan Beşir Derneği Karaman Şube Başkanı Osman Yaşar IŞIKLI;  “İlk planda yemleme için Doğa akvaryum ve pet shop sahibi Halil İbrahim HİNDİOĞLU tarafından sponsorluk desteği sağlandı. Muhtelif yerler ve özellikle parklara bırakılan bu yemliklerin daimiliğini sağlamak tamamen yemliklerin civarında bulunan esnaflarımızın duyarlılığına bağlı. Özelikle çocuklar bu konuda çok ilgi gösteriyor.
 Beraber aynı dünyayı paylaştığımız diğer canlıları da unutmamamız gerekir.  Belediyemizin bu konudaki benzer daha geniş kapsamlı (yılkı atları, yaban kuşları, hayvan barınağı vb. ) çalışmalarını takdirle izliyoruz. Yaptığımız bu çalışmayla bir nebze de biz de katkı sağlamış isek ne mutlu.

Gerçek sosyalleşme; normal ve sosyal olma sadece insanlarla ilişki içerisinde olmakla değil hayatı paylaştığımız diğer canlılara merhametli davranmakla mümkün olur. Bu yeri gelince bir hayvan yeri gelince bir bitki de olabilir. Mekke'yi on binlerce ordu ile fethe giderken yeni doğum yapmış dişi köpek yavrularının rahatsız edilmemeleri için başına sahabeden Suraka bin Cuayl'i nöbetci yapan, 3 - 4 yaşlarında Zeyd isimli bir çocuğun Ümeyr isimli kuşu öldüğü için ona taziyeye giden, Müezza isimli kediyi uyandırmamak için elbisesini kesen bir peygamberin Hz. Muhammmed (S.A.V) 'in ümmetiyiz.” diyen IŞIKLI ; “Her ay 50 ve üzeri aileye gıda ve giyecek yardımı yapıyoruz Halep çalışmalarımız tüm hızla devam ediyor”  dedi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN