404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

SON KALE


Hiç merak etmeyin bu oyunun finalini senaryo sahipleri değil biz yazacağız. Biz onlar için demir leblebiyiz... Görün bakın dişleri kırılacak ve bizimle uğraşmaktan vazgeçecekler. Şimdilik köşeye sıkışmış kızgın kedi gibi saldırıyorlar. İnanın bu tavır bile bize güç yetiremediklerinin, yetiremeyeceklerinin işaretidir. Her saldırıları bizi daha da güçlendirerek sonuçlanıyor. Yani, zafiyetlerimizi görüp, gidermemiz ona göre tedbir almamızla sonuçlanıyor.
Eğer bu saldırganlıkları olmasa ne tankımızı, ne uydumuzu, ne İHA'larımızı ne gelişmiş füzelerimizi yapabilirdik. Savunma sanayiinde dışa bağımlılığımız % 70-80'lerden % 30 lara düşmüşse, sebep bu saldırılardır.
Demek ki, ne olmuş; saldırılar bizi daha da aktif hale getirmiş, savunma sanayiimizi hareketlendirmiş. Peki, bizi savunma sanayii yönünden % 70-80 dışa, yani onlara bağımlıyken yıkamayanlar, bu açmazın % 30'lara düştüğü dönemlerde mi yıkacak?
Milli gelirimiz 230 milyar dolarlar civarındayken ve iflas bayrağını çekmişken teslim alamayanlar milli gelirimiz 900 milyar dolarlara tırmanıp trilyonluk ekonomiler arasına girerken mi yıkacaklar?
Açıkçası bizi yıkacakları yönünde zerre kadar endişe taşmıyorum. Üstelik gaflet uykusundan uyandık. Yedi yaşındaki çocuklarımız da, 80 yaşındaki dedelerimiz de vatan için gözünü kırpmadan ölmeye hazır hale gelmiş, üzerine yağan mermilerle, yanındaki delikanlı ortadan ikiye bölünürken, diğer yanındaki adamın başı koparak şehit olurken, hala ileri atılmaya devam ediyorsa; bu güç yıkılır mı?
Tankların altına gözünü kırpmadan atlayıp, kolunu kaybettiğini bile sonradan farkedecek kadar şevkle ileri atılan insanlarımız varken mi yıkacaklar?
İnşallah yıkamayacaklar, yıkılmayacak. Çünkü biz İslam’ın "Son Kale"siyiz."Son Kale" yıkılırsa, İslam en büyük darbeyi yiyecektir.
Öyleyse sen, ben, biz canımızı vermeden bu "Son Kale" teslim alınabilir mi?
Hodri meydan! Gelsinler teslim alsınlar. Vereceğimiz bir canımız var onu da sıcacık yatağımızda vermek yerine İslam uğruna, vatan uğruna, bayrak uğruna versek daha karlı çıkmaz mıyız?

Biz buradayız ve onları bekliyoruz. "Son Kale" sonuna kadar direnecek ve kazanan biz olacağız.
Adil CAN


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN