404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

SULTANOĞLU: “DAHA İYİSİ İÇİN NELER YAPABİLİRİM?” DİYENLER MEDENİYETLER KURACAK


İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile il merkezinde görev yapan tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu’nda okul müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet dileyerek toplantıya başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Ülkemizin içinde bulunduğu süreçten daha güçlü bir şekilde çıkabilmesi için hepimize büyük görevler düşüyor. Bizlerin yetiştirdiği gençler bu memlekete sahip çıktı, sahip çıkıyor ve sahip çıkacaklar.” dedi.
Yakın zamanda yaşanılan olaylardan örnekler veren Sultanoğlu, kaza veya yangın gibi istenilmeyen durumlarda üzücü sonuçlarla karşılaşmamak için yasa ve yönetmeliklerde belirtilen hususlara dikkat edilerek mumtazaman tatbikatların yapılması gerektiğini belirtti.
‘Daha iyisi için neler yapabilirim?’ diyenler medeniyetler kuracak.
İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, alınan küçük tedbirlerin büyük facialara engel olabileceğini vurgulayarak “Memleketimizde, ‘Ülkemin daha iyi bir konumda olması için tüm sorumluluklarımı yerine getirdim.’ diyenden çok ‘Daha iyisi için neler yapabilirim?’ derdinde olan kişiler, medeniyetler kuracak, çağdaşlarıyla rekabet edecek.” şeklinde sözlerine devam etti.
“Çocuklarımızı sosyal hayatta daha etkin kılmalıyız.”
Öğrencilerin daha ilkokuldan itibaren sınavlara odaklanmasının olumsuzluklarına değinen İl Müdürü Sultanoğlu, “Henüz ikinci, üçüncü sınıflardaki öğrenciler testlerle boğulmamalı. Çocuklarımızı daha mutlu, iyimser, buna bağlı olarak da üretken nesiller olarak yetiştirmek için sosyal hayatta daha etkin kılmalıyız. Devletimizin dağıttığı ders kitabının üzerine yardımcı kitap alınıyor, yetmiyor yine alınıyor. Bunun sonu yok.  Veli ve öğretmenlerimiz ders kitaplarının yeterli olduğuna inanırlarsa ancak bunun sonu gelir.” dedi.
“Çocuklarımıza yapacağımız en büyük iyilik onları hayata bağlamaktır.”
Öğrencilerin çok fazla ödevlerle boğulduğunu ifade eden Sultanoğlu, öğretmenden öğretmene farklı uygulamaların velileri rahatsız ederek ödev vermeyen öğretmenin işini sanki eksik yapıyormuş algısı oluştuğunu söyledi. Geç saatlere kadar sadece öğrencinin değil anne babaların da ödev yaptığına değinen İl Müdürü, çocuğun anne babasıyla kaliteli vakit geçirmesinin, hayal ve düşüncelerini oyunlar oynayarak ailesiyle paylaşmasının daha önemli olduğunu vurguladı. Salt akademik başarı hedefinin hayatta eksikliklere yol açacağına  değinen Sultanoğlu, “Çocuklarımıza yapacağımız en büyük iyilik onları daha çok hayata bağlamaktır.” şeklinde konuştu.
FATİH Projesi ve EBA içeriklerinin etkin kullanılması, yazışma işlemleri ve projeler konularının da ele alındığı toplantıda proje odaklı çalışılmaya özen gösterilmesi gerektiğinden bahsedildi. TÜBİTAK projeleri ile kitap okumaya dair projelere katılım konusunda daha istekli olunması gerektiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, bilimsel projelerin yanında, değerlerimizi aktaran sosyal ve kültürel çalışmalarda yer alacak öğrencilerin daha aktif, daha üretken yetişeceğini belirterek mazluma sahip çıkmanın atalarımızdan kalan bir miras olduğunu söyledi.
Toplantı soru cevapların ardından iyi dilek temennileriyle son buldu.

15-12-201615-12-201615-12-2016
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN