404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Görüntüleme Facebookta Paylaş

TARİHİ MİRASLARIMIZ HAYAT BULDUTartan Konağı 2 Ve Hürrem Dayı Evi 2 Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

        Karaman Belediyesi, Karaman’ın tarihini ve kent yaşam kültürünü anlatan iki yeni evi daha restore etti. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan yenileme çalışmaları tamamlanan “Tartan Konağı 2 ve Hürrem Dayı Evi 2” evlerinde incelemelerde bulundu.
    
        Karaman Belediyesi, tarihi ve kültürel miraslarımızı yeniden canlandırmak, kent tanıtım ve turizmini harekete geçirmek adına başlattığı tarihi evlerin yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda başlatılan Tartan Konağı 2 ve Hürrem Dayı Evi 2 yenileme çalışmaları tamamlandı. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yenileme çalışmaları tamamlanan tarihi evlerde incelemelerde bulundu.
    
        “Kültürel miraslarımızı bir bir hayata döndürüyoruz” diyen Başkan Çalışkan şunları kaydetti: “Karaman kent yaşam kültürü bakımından Türkiye’de örnek şehirler arasında. Topucak Mahallesi’nde, şehrimizin bu bahsettiğimiz yaşam kültürünü anlatan ve yüz yılı aşkın bir süredir ayakta kalmayı başaran evler bulunmakta. Biz bu evleri yaşatmak, kültürümüzü gelecek nesillerimize de anlatabilmek amacıyla tarihi evlerimizi yeniliyoruz.
    
        Geçtiğimiz yıl Yunus Emre Evi’ni restore ederek vatandaşlarımızın ziyaretine açtık. Bu yıl ise Tartan Konağı 2 ve Hürrem Dayı Evi 2 projelerimizle iki tarihi mirasımızı daha şehrimize kazandırdık. Bu tarihi evlerimiz Topucak Mahallesinde, Tartan Konağı ve Hürrem Dayı evlerinin hemen yanında bulunuyor İnşallah bu tarihi evlerimizi ay sonu itibari ile ziyarete hazır hale getireceğiz. Tüm vatandaşlarımızı bu tarihi evleri gezmeye davet ediyorum”

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN