404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

TÜRKİYE’NİN 2050 VİZYONU, HEDEFLERİMİZ VE SORUMLULUKLARIMIZ


Türkiye’nin 2050 Vizyonu, Hedeflerimiz ve Sorumluluklarımız Konferansı gerçekleşti
Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sayın Hızır Murat Köse ‘’Türkiye’nin 2050 Vizyonu, Hedeflerimiz ve Sorumluluklarımız’’ İsimli konferansta Karamanlı Öğrencilerle buluştu. İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi tarafından organize edilmiş olan konferans Hatuniye Medresesinde yapıldı. Üniversite öğrencilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen konferansa Karaman Milletvekilimiz Dr. Recep Şeker de teşrif etti.

 Sayın Hızır Murat Köse, gençlere 2050 yılında dünya üzerindeki öngörülen dengelerden bahsetti. Geçmişten günümüze kadar Dünyada hüküm sürmüş medeniyetlerden bahseden Köse Çin, Mısır, Bizans, Osmanlı, Avrupa ve Amerika’ya kadar yeryüzünde hakimiyet kurmuş medeniyetlerin doğudan batıya doğru gözle görülür bir değişim yaşadıklarına değindi ve 2050 yılında eldeki verilerden çıkarılan sonuca göre üstünlüğün doğu medeniyetlerine geçmesinin öngörüldüğünü söyledi. Dünyada büyük bir ekonomik dengesizlik olduğunu söyleyen Köse, Dünyadaki servetin büyük çoğunluğuna sahip olan insanların Dünya nüfusunun yüzde biri bile etmediğine vurgu yaptı. Şu anda dünyanın süper gücü olarak görülen Amerika’nın 2050’de bu gücünü kaybedeceğini ve muhtemelen Çin’in ekonomik anlamda dünyanın en gelişmiş ülkesi olacağını kaydetti. Türkiye olarak yeni Dünya düzeninde söz sahibi olabilmek adına günümüz gençliğine çok önemli işler düştüğüne vurgu yapan Sayın Köse, 2050 yılının mimarlarının günümüz gençliği olduğunu belirtti ve şu soru ile konferansını noktaladı: 2050 yılında hangi konumda olmak istediğinize sizler karar vereceksiniz, yönetilen konumda mı olmak istiyorsunuz, yöneten mi?  Dünyada sözü dinlenen bir ülke mi olmak istiyorsunuz, söz dinleyen mi?

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN