404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

ÜÇ CAMİİ BİR İMAMYukarı Çağlar Köyünde mevcut üç camii; tarihi Karamanoğlu Camii, Hafız Efendi Camii ve Yeni Camii bulunmasına rağmen köyde tek imam-hatip görev yapmaktadır.

Köy camilerine imam-hatip ataması isteğinde bulunulmasına rağmen “yeni imam-hatip ataması yok” denilerek imam-hatip ataması yapılmadığı iddia edilmektedir.

Köyde 759 kişinin yaşadığı ve tek imam-hatibin köye yeterli olmadığı iki caminin atıl duruma doğru iteklenmeye doğru gidildiği, köylüler bunu önlemek için 2016 yılı içerisinde Hafız Efendi Camii ve Yeni Camiin dış mantolama çalışmasını yaptırdıkları, tarihi Karamanoğlu Caminin de daha önce Vakıflar Bölge Müdürlüğünce restore ettirildiği belirtildi.


Köyde din hizmetlerinin yeterli şekilde yerine getirilebilmesi için köylü, imam-hatipsiz iki caminin de (Yeni Camii - Karamanoğlu Camii) kadrosunun bulunduğu halde imam-hatip atamasının yapılmadığını söylemekteler. Köy halkı, Yukarı Çağlar Köyüne acilen imam-hatip atamasının yapılmasını istemekteler.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba,pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğanher türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen yazara ve yorumcuya aittir.///NOT:Medya Ermenek sitesinde makalesi yayınlanan yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Düzenleme | Copyright © 2013-2017 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN