404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

ÜÇ YÜZ YIL ÖNCE KONYA KİTABI ÇIKTI


Ermenek Güneyyurtlu hemşerimiz Mükremin Kızılca dördüncü kitabını yayınladı.
“Üç yüz yıl önceki Konya” adlı eserini Mükremin Kızılca önsözünde şöyle tanıtıyor:
Şüphesiz Konya İslam dünyasının en önemli kentlerinden birisidir. Konya’nın önemi tarihi olduğu kadar manevi ve stratejik olarak da dikkate şayan bir durumdur.
Konya Selçuklular zamanında başkent iken Osmanlılar zamanında da Karaman eyaletinin ana şehri olarak çok ehemmiyetli bir yere sahiptir.
13. asırdan itibaren değerli misafirimiz Mevlana Celaleddin-i Rumi ise kentimize günden güne artan bir değer katmağa devam etmektedir.
“Üç Asır Önce Konya” adlı bu çalışmamızda sizleri yüz yıllar öncesine bir derin seyahate çıkarmayı amaçladık. Bu seyahatte her Konyalı kendisinden bir şey bulacaktır.
Sanayi devrimi öncesinin ve bugünün hiçbir teknolojik buluşunun olmadığı dönemlere yapacağımız bu gezide hiçbir yerde yayınlanmamış Konya’mızın yüzlerce ciltten oluşan Şer’iyye Sicilleri kaynaklarını esas alarak tap taze bilgilerden yola çıkarak keyifli bir okumaya dalacağınızdan eminiz.
Bu tarihe yapacağımız seyahatte Konya’mızın asırlar önceki ekonomisini, tıbbi çalışmalarını, çeşitli etnik ve dini gurupların beraber yaşayışını, aile hayatını, halkın günlük hayatını, kavgalarını, barışlarını, üretim ve tüketimlerini, dini hayatlarını, komşuluk ilişkilerini, tabiat olaylarını, göçleri, eşkıyalıkları ve buna benzer nice hallerini göreceğiz.

978-605-64946-3-5 ISBN numarasıyla Kon-Ras Bilişim (Mükremin Kızılca’nın köşe yazarı olduğu Rasyonel Haber Gazetesi) tarafından basılan kitaba 0535 738 6854 nolu telefondan veya “guneyyurthaber@hotmail.com” adresinden ulaşılabilir. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN