404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

VALİ TAPSIZ ESNAF ODALARININ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİVali Tapsız, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal’ı ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal tarafından karşılanan Vali Tapsız, gerçekleşen ziyarette Başkan Uysal’dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal,  yönetim kurulu üyeleri ile birliğe bağlı çeşitli odalara mensup başkanların da katıldığı ziyarette; Esnaflarımızın ilimiz ekonomisindeki yerinin çok önemli olduğunu belirten Vali Tapsız; “Esnaflar, piyasaların canlı bir şekilde sürdürülebilir olmasında ana unsur olma özelliğini gösteriyor. Ticari ilişkilerimizde esnaflarımızın güler yüz ve ahlâkı kendilerine şiar edinerek hizmet etmesi ve ticaret ahlâkını kendi inanç, adet ve kültürümüze uygun bir şekilde gerçekleştirmeliyiz” dedi.
Esnaflarımızın temelini oluşturan ahiliğin medeniyetimizin gelişmesinde, kültür, sanat ve ticaret hayatının zenginleşmesinde, çalışma hayatında ahlaki değerlerin yerleşmesinde büyük rolü bulunduğunu belirten Vali Tapsız: “Ahilik bilinciyle hareket eden esnaflarımız, bir taraftan sosyal barışın sağlanmasına hizmet ederken, diğer taraftan mesleki ilkeler etrafında şekillenen dayanışma gücüyle toplumumuzun ve devletimizin ayakta kalmasına yardımcı olmaktadır” şeklinde konuştu.
Oda temsilcilerinin sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında birlikte hareket etmeleri gerektiğini belirterek, belirlenecek doğru strateji ile sorunların daha kısa süre içerisinde çözülebileceğini ifade eden Vali Tapsız’a ziyaretin sonundaBaşkan Uysal tarafından üzerinde Karamanoğlu Mehmet Bey, Yunus Emre ve Piri Reis’in yer aldığı plaket hediye edildi. Başkan Uysal, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Ziyaret, toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi
Vali Tapsız, esnaf odaları birliği ziyaretinin ardından aynı bina içerisinde girişimcilik kursu verilen sınıfı ziyaret ederek, eğitim gören kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Kursiyerlere girişimciliğin önemi konusunda çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali Tapsız, kursiyerlere eğitimlerinde başarılar dileyerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN