404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

YİĞİDOLAR, ENGELLİLERE UMUT OLUYOR


Engelliler Haftası münasebetiyle, Hollanda Sivaslılar Platformu  tarafından Türkiye’nin çeşitli il, ilçe ve köylerinde yaşayan ihtiyaç sahibi engellilerinde  sosyal hayatın içinde olmaları için ‘’Akülü ve Mekanik’’ engelli aracı  dağıtarak  engellilerin umudu olmaya devam ediyor .

‘’Alan Elle Veren Eli’’ buluşturan Hollanda Sivaslılar Platformu, Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiği  eğitim, ve sağlık alanlarındaki projeleriyle ihtiyaç sahibi Engellilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Belediyelerin, Kaymakamlıkların, Sağlık kuruluşlarının ve yoksul ailelerin yaptıkları müracaatlar titizlikle incelenerek yapılan araştırmalardan sonra, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilenlere ve  engelli raporları olanlara teslim ediliyor.

Engelli vatandaşlara akülü araba verilmesi  ile ilgili olarak açıklama yapan Hollanda Sivaslılar Platformu  Başkanı İbrahim Çitil: “Her İnsan Bir Engelli Adayıdır’’ düşüncesiyle başlattıkları projeleri  ile ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ellerinden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıldığı belirtilerek, "Hedefimizde daha çok yardım dağıtmak, daha çok mağdura ulaşmak daha çok iyilik yapmak var."  2009’dan bu yana ülkemizin birçok iline ve ilçesine tekerlekli sandalye gönderdik, ulaşamadığımız yerlereyse kargoyla gönderiyoruz. Onların mutluluklarını sevinçlerini birlikte yaşıyoruz. Hollanda’daki Sivaslılar olarak, Türkiye’deki  durumu olmayan öğrencileri tepeden tırnağa giyindirip, okul ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bangladeş, Pakistan ve  Afrika gibi ülkelerde su kuyuları açıyoruz. Bundan sonraki projelerimizde de sizlerle beraber çalışmak isteriz” dedi

Engelli araçların dağıtımı dolayısıyla bir değerlendirme yapan Bandırma Belediye Başkan Dursun Mirza; “Hollanda Sivaslılar Platformu bugün Bandırmamıza büyük katkı sağladılar. Hollanda ziyaretimiz sırasında kendileriyle görüştük ve bu bağlantıyı kurduk. Yurt dışında çalışan yurttaşlarımız platformlar ve dernekler oluşturuyorlar hem kendileri bir arada dayanışma içinde oldukları gibi hem de ülkemizdeki ihtiyaç sahibi kentlere katkılarda bulunuyorlar. Bugün bizlere akülü ve manuel tekerlekli sandalye getirdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz .Bu araçların belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşacağından Hollanda’daki hayırseverlerimizin  en küçük bir endişeleri  olmasın. Sosyal Yardımlaşma birimimiz köydeki ve kentteki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit edecek ve bu ihtiyaç sahiplerine araçları ayrım yapmaksızın teslim edecektir. Hollanda’ya gittiğimizde Hollanda Sivaslılar Platformu’nun bize karşı samimiyetleri mükemmeldi ve sizler gibi dostları kazanmak bizim için büyük zenginlik. Bizde 400 ailenin evine sıcak yemek gönderiyoruz, bir o kadar aileye 1 ay yetecek kadar erzak temin ediyoruz, yaklaşık 500 öğrencimize okullar açılırken okul kıyafeti, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi alıyoruz, kurban bayramında 210 çocuğumuzu giydirdik, 170 öğrencimize eğitim destek evimizde dershane eğitimi veriyoruz, özellikle yoksul öğrencilerimizi seçerek bir fırsat eşitliği tanımak istiyoruz ve üniversite öğrencilerimize sabah okula geldiklerinden sabah çorbası Bandırma Belediyesi tarafından ikram ediliyor. Bunlarda Bandırma Belediyesi olarak Sosyal Yardımlaşma birimimizce yapılan yardım ve çalışmalarımızdır. Hollanda Sivaslılar Platformuna yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Hollanda’daki hayırseverlerin yapmış oldukları bağışlar neticesinde 75 adet akülü 30 adet mekanik engelli araçlarının dağıtımını yapan Hollanda Sivaslılar Platformu yöneticileri yardımlarından dolayı Çetin Karabulut’a, Mesut Sevinç’e, Turgut Payas’a, IHH yardım kurumuna, İbrahim Görmez’e ve Veyis Güngör’e teşekkür ediyoruz” dediler.


Dağıtımlar kapsamında, Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından Türkiye’nin çeşitli il, ilçe ve köylerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine başta; Balıkesir, Bandırma, Edremit, Havran, Sivas, Nevsşehir, Samsun, denizli, Çanakkale, Konya, Niğde, Ankara, Yozğat, Kayseri, Edirne ve  İstanbul’daki engellilere  teslim edilmek üzere dağıtıldı.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN