404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİ İLE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR


    
        Karaman Belediyesi, ilimizi etkisi altına alan soğuk hava ve yoğun kar yağışı karşısında şehrin dört bir yanında kar küreme ve tuzlama çalışmalarına 24 saat aralıksız devam ediyor. İş makineleri 48 saattir kontak kapatmadı.
    
        İlimizi yaklaşık iki haftadır etkisi altına alan soğuk hava ve hafta başından itibaren başlayan kar yağışı kesintisiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Yoğun kar yağışı karşısında Karaman Belediyesi ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


Koordinasyon Masası Kuruldu
        
        Karaman Belediyesi tarafından yürütülen kar küreme, tuzlama çalışmaları Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Başkanlığı'nda kurulan koordinasyon masasında tüm ayrıntıları ile takip ediliyor. 
    
        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan çalışmalarla ilgili şu bilgilere yer verdi: "İlimizde geçtiğimiz günlerde başlayan kar yağışı yoğun bir şekilde aralıksız devam ediyor. Meteoroloji verilerine göre kar kalınlığı bugün itibari ile yaklaşık 45 santimetreye ulaşmış durumda. Bu kar yağışı karşısında vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için tüm imkânlarımızla seferber olduk. Belediyemize ait 22 aracın yanı sıra kiraladığımız araçlarla, 200 personelimizle 56 mahallemizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trafiğin yoğun olduğu ana arterler, sağlık kuruluşlarına giden yollar, toplu taşıma araçlarının güzergâhlarına öncelik veriyoruz. Daha sonra ara sokaklara giriyoruz.” 


Başkan Çalışkan; "Vatandaşlarımızdan Sabırlı Olmalarını Rica Ediyoruz"
        
Kar yağışının önümüzdeki bir kaç gün boyunca etkili olacağını da söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Belediye olarak tüm imkânlarımızla kar küreme ve tuzlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Baktığımız zaman kesintisiz yağan bir kar yağışı var. Yol açma, kar küreme çalışmalarının yapıldığı yollar kısa süre içerisinde tekrar doluyor. Bu kar yağışı karşısında araçlarımız özellikle son 48 saattir kontak kapatmadı. Tam güvenli ulaşım sağlanıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. 24 saat görev başındayız. Bu noktada vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz" dedi.

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN