404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

2016’DA, 130 BASIN MENSUBU “BASIN KARTI” SAHİBİ OLDU


2016 yılını değerlendiren Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, 2016 yılında Konya, Aksaray ve Karaman’da görev yapan 130 basın mensubunun ilk defa basın kartı almaya hak kazandığını söyledi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, 2016 yılını değerlendirdi. 2016 yılında Konya, Aksaray ve Karaman’da görev yapan 130 basın mensubunun ilk defa basın kartı almaya hak kazandığını dile getiren Paslı, “Meşakkatli olduğu kadar sabır ve özveri isteyen gazetecilik mesleğinin icrasında 24 saat gece gündüz demeden görev yapan basın mensuplarının bir anlamda mesleki prestij kimliği olan basın kartını almaya hak kazanmaları, görev ve sorumluluk alanımızdaki iller bazında bizleri memnun etmiştir.” dedi.

BYEGM’nin 2016 Yılı Basın Kartı İstatistikleri
Paslı, Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğünün görev alanında bulunan Konya, Aksaray ve Karaman illerinde toplamda 285 basın mensubunun Basın Kartı, 57 basın mensubunun Sürekli Basın Kartı ve 200 basın mensubunun da Basın Trafik kartı taşıdığını ifade etti. 2016 yılında ilk defa basın kartı almaya hak kazanan basın mensupları hakkında da istatistiki bilgiler veren Paslı, Konya’da 36 basın mensubunun Basın Kartı, 6 basın mensubunun Sürekli Basın Kartı ve 69 basın mensubunun da Basın Trafik Kartı aldığını söyledi. Aksaray ve Karaman illerini de değerlendiren Paslı, Aksaray’da 8 basın mensubunun Basın Kartı ve 7 basın mensubunun da Trafik Basın Kartı aldığını, Karaman’da ise 3 basın mensubunun Basın Kartı ve 1 basın mensubunun da Trafik Basın Kartı almaya hak kazandığını kaydetti.

Güçlü Yerel Medya, Güçlü Demokrasi

BYEGM’nin Türkiye’de güçlü bir yerel medyanın, güçlü bir demokrasinin anahtarı olacağının bilinciyle hareket ettiğini dile getiren Paslı, yerel medyanın güçlendirilmesi için eğitim seminerleri, bilgilendirme toplantıları, gazeteci değişim programları ve basın özendirme yarışmaları düzenlendiğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinde medyanın üstlendiği role de değinen Paslı, Kurtuluş Savaşında milleti şahlandıran Milli Basın gibi, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde, yaptığı yayınlarla darbeye karşı, demokrasi yanlısı ve halktan yana tavır alan Türk medyasının, dik duruşuyla bu tarihi sınavdan başarıyla çıktığını ifade etti. Paslı, Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe kalkışması sırasında, yaptıkları yayınlarla vatandaşları ülke demokrasisine sahip çıkmaya davet ederek darbeyi engellemeye çalışan yaygın ve yerel basın yayın kuruluşlarında görevli basın mensuplarına da teşekkür etti.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN