404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BASIN KURULUŞLARI DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURLARIDIRVali Süleyman Tapsız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilimizdeki ulusal ve yerel medya mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Polisevinde düzenlenen kahvaltı programına; Vali Tapsız’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ahmet Günaydın ile görsel ve yazılı medyanın temsilcileri katıldı.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Küçükcicibıyık ve Karamanoğlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hüseyin Oğuz’un teşekkür konuşmalarının ardından, tüm gazetecilerin ve basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Tapsız, basın mensuplarının varlığının büyük bir güç olduğunu dile getirerek gerek ilimizde, gerek ülkemizde ve gerekse dünyada yaşanan bütün gelişmeleri kamuoyuna duyuran basın yayın organlarının önemli bir işlev gördüğünü söyledi.
“Basın mensupları 15 Temmuz sürecinde önemli bir rol oynadı”
15 Temmuz sürecinde basın yayın organlarının gösterdiği tavır ve duruşun, sürecin bertaraf edilmesinde önemli bir rol oynadığını söyleyen Vali Tapsız, yaşanan bu süreçle birlikte ülkemizin zor günlerden geçtiğini belirterek, devlet millet işbirliğiyle bu sıkıntılı ve zor günlerin atlatılacağına olan inancını belirtti. Ülkemizin son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle kıskaç altına alınmak istendiğini söyleyen Vali Tapsız, milletimizin feraseti ve dik duruşu sayesinde ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanmak istenen oyunların bozulduğunu ifade etti.
Karaman halkının milli bir bilince sahip olduğunu dile getiren Vali Tapsız, milletimizdeki bu feraset ve yüreğindeki vatan ve millet sevgisi sayesinde hiçbir gücün bu devleti yıkamayacağını dile getirdi.
“Birlik ve beraberlik içerisinde Karaman’ı daha üst seviyelere çıkaracağız”
İlimizde siyasetçisinden basın mensuplarına, kamu kurum ve kuruluşlarından özel sektöre kadar olan yelpazede güzel bir diyalog ve birliktelik sağlandığını, bunun da Karaman için çok önemli olduğunu söyleyen Vali Tapsız, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan tarım sektörüne varıncaya kadar her alanda çok ciddi ve güzel yatırımların yapıldığını söyledi.
Karaman için en önemli gelişmelerden birisi olan hızlı tren seferlerinin yılsonu itibariyle başlayacağı müjdesini veren Vali Tapsız, sportif anlamda da ilimize 15 bin kişilik stadyumun kazandırılacağını ifade etti. İl Özel idaresi imkânlarının güçlendirilerek daha güçlü bir konuma gelmesiyle ilimize daha hızlı ve kaliteli hizmetlerin yapılabileceğini söyleyen Vali Tapsız, Lojistik merkezi protokolünün yapılarak bu merkezin faaliyete geçmesiyle birlikte ihracatçılarımızın ürünlerini demiryolu ağı ile Mersin limanına ulaştırabileceğini belirtti.
Vali Tapsız, ilimizin eğitim bakımından ülkemizin sayılı illeri arasında yer aldığını dile getirdiği konuşmasında, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinin de gerek alt yapısı, gerekse verdiği eğitim ve öğrencilerine sunduğu sosyal içerikli hizmetlerle aranan üniversiteler arasında yer aldığını söyledi. Karaman’ın eğitim ve ekonomik anlamda iyi bir noktada olduğunu dile getiren Vali Tapsız, bizim öncelikli yapmamız gereken eğitim konusunda çıtayı yükselterek kalite ve nitelik yönünden Karaman’ı istenilen ve beklenen seviyeye çıkarmak olduğunu ifade etti.
Karaman’ın işsizlik oranları hesap edildiğinde işsizliğin en az olduğu iller arasında yer aldığını belirten Vali Tapsız, bugün sanayi kuruluşlarında çalışacak eleman açığı olduğunu, hatta komşu illerden yaklaşık 2 bin 500 civarında kişinin ilimize çalışmaya geldiğini belirterek, gurur duyulacak bu durumun insanlarımızın ne kadar müteşebbis bir ruha sahip olduğunu göstermesi açısından önemli olduğunu dile getirdi.
Vali Tapsız konuşmasının sonunda basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü ve aynı zamanda İdareciler Günü olması dolayısıyla tüm idarecilerin İdareciler Günü’nü tebrik ederek, 2017 yılının ilimiz, ülkemiz, bölgemiz ve dünya için barış ve huzur getirmesi dileklerinde bulundu.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN