404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

BUĞDAY ÜRÜNÜNDE KURAKLIK, SİGORTA KAPSAMINDA2017 yılında TARSİM(Tarım Sigortaları Havuzu) tarafından buğday ürünü İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası kapsamına alınmıştır. Buğday; başta kuraklık olmak üzere don, sıcak rüzgar, sıcak hava dalgası, aşırı nem, aşırı yağış risklerinin yol açtığı verim kaybına karşı isteğe bağlı olarak güvence altına alınabilecektir.  Kuraklık sigortası 2017 yılı için sadece buğday ürününde daneyi, tohumluğu ve sap unsurunu teminat altına almaktadır. Buğdayda kuraklık sigorta priminin % 60 ı devlet tarafından desteklenmektedir. Çiftçilerimizin kuraklık sigortası yaptırabilmeleri için öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Buğdayda Kuraklık Sigortası için çiftçilerimizin ÇKS bildiriminde buğday ürününü kuru olarak beyan etmesi esastır. Kuraklık sigortası için son başvuru poliçe tarihi 28 Şubat 2017 olup, bu tarihe kadar yetkili sigorta şirketlerinin acentelerinden herhangi birine başvuruda bulunarak sigorta yaptırılabilecektir.
2017 yılında buğdayda kuraklık riskinin TARSİM kapsamına alınması ile ilgili olarak İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda çiftçilerimize yönelik olarak bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. 12 Ocak 2017 Perşembe günü düzenlenen bilgilendirme toplantısına, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürleri, teknik personel ve çok sayıda çiftçimiz katıldı. Toplantıda TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis YAMAK tarafından Buğdayda İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası hakkında bir sunum yapıldı. TARSİM tarafından 2017 yılında uygulanacak diğer sigorta paketleri hakkında da bilgiler veren Bölge Müdürü YAMAK, sunumunun ardından çiftçilerimizden gelen soruları yanıtladı.  
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN