404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERMENEK (TAŞELİ) BÖLGESİ’NDE YETİŞEN BAZI ENDEMİK BİTKİLER(Some Endemic Plants of Ermenek-Taşeli)

Bölgemizin doğal güzelliklerini tanıtım amacıyla hazırlanan bu kitabın Taşeli Bölgesi (Ermenek, Başyayla, Sarıveliler) halkına ve endemik bitkilerle ilgilenen herkese faydalı olmasını umuyorum. Resimleri inceleyen her okuyucu umarım kendi çevresinden, çocukluğundan bir şeyler bulacaktır.

Yalnızca bizim bölgemizde rastlanan bu nadir (endemik) bitkileri tüm fotoğrafçılık deneyimimi kullanarak Taşeli ve çevresinde yaşayan halkımızın bilgisine sunmak istedim.  Cenab-ı Allah Ermenek-Taşeli halkına “ size yalnızca sizlerin görebilmeniz ve zevk alabilmeniz için rengârenk nadir çiçekler ve altında doğal tüneller oluşturduğum ceviz ağaçları hediye ediyorum” diyerek, Ermenek ve Taşeli Bölge’sini nadir çiçeklerle donatmıştır. Büyüyüp, Dünya ülkelerinin büyük çoğunluğunu dolaştıktan sonra “en güzel yerin” yine bu coğrafya olduğunu bir daha idrak ettim.Türkçe-İngilizce olarak hazırlanan bu kitabın bölgenin tanıtımına yardımcı olmasını diliyorum.


Şerafettin Güç Muhteşem bir çalışma. Sayın Prof. Dr. Haydar Öztaş Hocamızın kalemine sağlık. Yörenin uluslar arası düzeyde tanıtımına mutlak etkisi olacağına inanıyorum. Tebriklerimle saygılarımı iletirim.

Hasan Simsek Bu eserin Taşeli Yöresi tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyor ve müellifi Prof. Dr. Haydar ÖZTAŞ kardeşimizi tebrik ediyorum.
BeğenYanıtla2 dk.

Ali Tekeli: Çok güzel bu ters laleleri görünce hep aklıma Yukarı Çağlar Yaylasında Gölyeri ve çevresinde yaşadığım ilk bahar gelir.
Serdar Dilekli Bunu başka yerde hiç görmedim Ermenek te de sadece bir bölgede yetişiyor
Konuşma Sonu
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN