404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMAN, SARIKAMIŞ HAREKATI'NIN 102. YILINDA ECDADA YÜRÜYECEKGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, 102 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında Allahu Ekber Dağlarında donarak vatan uğruna şehit olan askerlerimizi anmak, hatıralarını genç belleklerde canlı tutmak ve Sarıkamış'ın manevi iklimini yaşatmak adına 81 il’de aynı anda düzenlenecek olan “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” 08 Ocak 2017 Pazar günü saat 10.00’da Karaman’da gerçekleştirilecek. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu önünden başlayacak olan yürüyüş, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sona erecek.
''Beyaz Hüzün'' olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatında vatanı uğruna can veren kahramanları anmak, hatıralarını genç zihinlerde canlı tutmak, milli tarih bilinci ve vatan sevgisini aşılamak amacı ile 8 Ocak 2017 Pazar günü saat 10:00’da başlayacak olan “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” anısına Karaman Gençlik Merkezi tarafından bere ve kaşkol dağıtımı yapılacaktır.
Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleştirilecek olan “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” sonunda Kur’an-ı Kerim okunacak, yağlı buğday çorbası ikram edilecek.
Sarıkamış Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için yapılacak olan etkinliğe tüm halkımız davetlidir.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN