404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMANLI ATLETLER TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDUİSTANBUL’DAN KARAMAN’A ÜÇ TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ
Türkiye Atletizm Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan Turkcell U18 ve U16 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası sona erdi.  
23-25 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Ataköy’deki Aslı Çakır Alptekin Salonu’nda Turkcell sponsorluğunda düzenlenen Türkiye U18-U16 Salon Atletizm Şampiyonası üç gün boyunca bir birinden heyecanlı yarışmaların ardından tamamlandı. Türkiye’nin bir çok yerinden yoğun bir katılımla gerçekleştirilen şampiyonaya milli takım atletizm antrenörleri Murat Yurdadön, Cihan Güç ve Mevlüt İnanır nezaretinde 18 sporcuyla katılan Karaman atletizm takımı 16 yaş altı ve yıldızlar kategorilerinde elde ettiği başarılarla yarışlara damga vuran takımlar arasında yer aldı. Karaman adına mücadele eden sporculardan Nisanur Gürbüz 16 yaş altı 3 adım atlama ve sırıkla yüksek atlama kategorilerinde Türkiye 2’si olurken yine Karaman adına yarışan sporcu Emine Akan yıldızlar sırıkla atlama kategorisin de Türkiye 2.si olma başarısı gösterdi. Nisanur Gürbüz ve Emine Akan’ın bu başarısı ayrıca 2024 Olimpik Hazırlık Kampının da kapılarını açmış oldu.
Yoğun kış şartlarına rağmen antrenmanları biran olsun bırakmadıklarını belirten antrenör Güç;” Hiçbir başarı tesadüf değildir. Sporcularım yoğun kış şartlarına rağmen büyük bir fedakarlık göstererek çalışmalarını hiçbir zaman aksatmadı. Bu yolda daha çok yeni olmalarına rağmen yarışlarda güzel bir performans sergileyerek Türkiye 2.’si olma başarısı gösterdiler. İnşallah başarılarımız sürekli artarak devam edecek” diye konuştu.

Türkiye 2.’si olan sporcular Emine Akan ve Nisanur Gürbüz’ü tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise; ”Karaman adına elde edilen başarılar bizleri gururlandırdı. Uzun yıllar boyunca Türk sporu ve ilimiz adına mücadele edecek sporcularımıza başarılar diliyorum.”


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN