404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KENT KONSEYİ VE KOSGEB İŞ BİRLİĞİ İLE GİRİŞİMCİLİK KURSU VERİLMEYE BAŞLANDI      Karaman Kent Konseyi ve Kosgeb işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursu bugün (16.1.2017) itibariyle Kent Konseyi binasında verilmeye başlandı.
     
      Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, projenin amacının girişimci sayısını arttırarak, bölgesel ekonomik büyümeye ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Sayın Konukseven, "İstihdam, ihracat, pazar payı, verimlilik ve kapasite artırıcı, maliyet düşürücü, ürün/hizmet kalitesi yükseltici, bölgesel gelişim düzeyine katkı sağlayıcı, kaynakların etkin kullanımını sağlayıcı, kurumsallaşmaya yönelik müşteri memnuniyetini artırma projeleri desteklenir. Proje kapsamında bu ay itibariyle daha önce kurs için bize müracaat eden ve ismi KOSGEB'e bildirilen katılımcılara kurs verdik. İleriki günlerde kursiyerlere belgelerini takdim edeceğiz. KOSGEB işbirliği ile açılan kurslar sayesinde iş kurmak isteyenlere 50 bin lira hibe, 100 bin lira ise faizsiz geri ödemeli destek verilecek. Dolayısıyla yeni iş kurmak isteyenler hem toplumda girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasına vesile oluyorlar hem de bir bilgi, beceri elde ederek küçük bir fon kaynağına erişebiliyorlar. Amacımız girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve ekonomik bir darboğaz içinde olan esnafımıza katkı sunmaktır. Bu projeyi çok önemsiyorum. Eminim İlimiz de çok büyük bir katkısı olacaktır. Eğitime katılım gösteren kursiyerlere sertifika vermek, iş sahibi yapmak tarafımızca gurur verici bir hizmettir. Bu gibi hizmetleri İlimize kazandırmaya, işi olmayanlara iş imkanı sağlamaya, kendilerine her zaman katkı sunmaya hazırız." dedi.


      KOSGEB iş birliği ile yürütülen girişimcilik kursu önümüzdeki günlerde de devam edecektir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0 (338) 226 42 20 nolu telefonu arayabilirler.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN