404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI 2016 YILINDA 135 ETKİNLİK DÜZENLEDİKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Öğrenci Toplulukları, 2016 yılında 135 farklı etkinliğe imza attılar. Öğrenci toplulukları düzenledikleri etkinliklerle eğitim-öğretim yaşantılarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerle de kendilerini gerçekleştirme şansı buldular.
KMÜ’de faaliyet gösteren 55 öğrenci topluluğu konferanslardan dinletilere, tiyatro gösterilerinden eğitim seminerlerine kadar pek çok alanda üniversiteli arkadaşlarını faydalı etkinliklerle buluşturdular.
Öğrenci topluluklarının düzenlediği etkinlikler arasında 2016 yılında ilk sırayı konferanslar aldı. Topluluklar yıl boyunca 43 adet konferans düzenlerken 14 söyleşi, sekiz seminer, üç de eğitim programı gerçekleştirdiler.
Sanatsal ve kültürel faaliyetlerle renkli gösterilere imza atan öğrenci toplulukları 12 sinema ve belgesel gösterimi, 12 sergi, dört tiyatro, iki de konser düzenlediler. Topluluklar, yıl boyunca altı adet de teknik gezi programı yaptılar.
Öğrenciler yedi kitap ve kalem toplama kampanyası düzenlerken altı da kitap okuma etkinliği gerçekleştirdiler. Dini günleri de unutmayan topluluklar, üniversitede altı kez aşure, lokum ve kandil simidi dağıtımı yaptılar.
Topluluklar sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ise dört huzurevi ve sevgievi ziyareti, iki kan bağışı, bir ağaç dikimi faaliyeti gerçekleştirdiler.
Üniversitede ayrıca öğrenci toplulukları tarafından iki anma programı, bir çocuk şenliği, bir ulusal tartışma programı ve bir çevre bilinci kampanyası düzenlendi.
Öğrenci Topluluklarının Etkinlik Sıralaması
Üniversitede bulunan 55 öğrenci topluluğundan biri olan İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu yıl boyunca 15 etkinlik düzenleyerek en fazla etkinlik yapan topluluk oldu. Kültür, Ahlak ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu 13 etkinlik ile ikinci sırayı alırken etkinlik düzenlemede üçüncü sıra, 10 etkinlikle Sağlık, Kültür ve Etik Öğrenci Topluluğunun oldu.
                   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN