404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİLERİ KAMU KURUMLARINDA FİZİKSEL AKTİVİTEYİ ANLATTI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri Karaman’daki kurum ve kuruluşlarda görev yapan personele yönelik fiziksel aktivite çalışması başlattı.
Doç. Dr. Murat Tekin’in öncülüğünde Spor Yöneticiliği öğrencilerinin oluşturduğu grup Karaman’da İl Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, SGK, Maliye, Belediye, Bankalar, Türk Telekom gibi kurum ve kuruluşlarda masa başında çalışan personelin fiziksel aktivite düzeylerini artırıcı bilgilendirme yaparak afiş, broşür ve vücut kütle indeksi hesaplama pusulaları dağıttılar.
Yalnızca Üç Dakikanı Ayır, Güne Mutlu ve Sağlıklı Başla
Konuyla ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Murat Tekin, yaşam kalitesini arttırmanın günümüzde büyük bir önem taşıdığına dikkat çekerek, “Monoton bir iş ortamında, tek düze hareketlerden bunalan çalışanların iş yaşamlarına küçük egzersizlerle de olsa renk katmanın önemli olduğunu düşündük. Masa başında çalışan personel günde üç dakikalık egzersizle fiziksel, sosyal, duyuşsal ve bilişsel gelişimlerini rahatlıkla artırabilir. Fakat uygulama yapılan kişiler belirtilen hareketleri yapmaya devam etmeliler. Bu şekilde gündelik yaşamlarına daha sağlıklı ve mutlu başlamaları mümkün olacaktır." dedi. Doç. Dr. Tekin son olarak, etkinlikte emeği geçen bütün kurum ve kuruluşların temsilcilerine ve BESYO öğrencilerine teşekkür etti.
   
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN