404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ VE BİLSEM ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ve Karaman Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) arasında işbirliği protokolü imzalandı.
KMÜ Rektörlük Makamında gerçekleştirilen imza törenine KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve Karaman BİLSEM Müdürü Ayhan Zerman katıldı.
Protokol çerçevesinde her iki kurum arasındaki eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin işbirliği koşullarının düzenlenmesi, üniversitenin tesisleri ve laboratuvar alt yapısının gerektiğinde BİLSEM tarafından kullanılarak ar-ge faaliyetlerinde bulunulması, ortaklaşa panel, seminer, çalıştay, bilim şenliği gibi organizasyonlar için işbirliği yapılması öngörülüyor.
Protokol ile BİLSEM öğretmen ve öğrencileri KMÜ Kütüphanesi, laboratuvar ve sosyal tesislerini kullanabilecek, aynı zamanda kültürel, sanatsal ve bilimsel etkinliklerden yararlanabilecekler. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, ihtiyaç duyulması halinde BİLSEM öğretmenlerine eğitim vermenin yanı sıra düzenlemiş olduğu etkinliklerde ve bilimsel çalışmalarda, Karaman Bilim ve Sanat Merkezinde eğitim görmekte olan öğrencilere görev verebilecek. 
KMÜ ile Karaman BİLSEM arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolü, Bilim ve Sanat Merkezine devam eden özel yetenekli öğrencilerin bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üreten, problem çözen ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

   


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN