404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

MİLLİ EGEMENLİĞİN SİMGESİ


15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminde bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin yıkılan duvarlarındaki mermer parçaları kullanılarak, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından Türkiye’nin demokrasiye bağlığının simgesi olarak bastırılan yeni yıl kartları ilgi görüyor.

15 Temmuz gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin FETÖ terör örgütünün saldırısı sonucu yıkılan duvarlarının mermerleri, demokrasi anısını yaşatmak amacıyla Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından yeni yıl tebriği olarak 4 bin adet bastırılarak dünyanın dört bir yanına gönderilmişti. BYEGM Konya İl Müdürü Cemil Paslı, İl Müdürlüğüne ulaşan yeni yıl tebriği ile ilgili yaptığı açıklamada: “Çok ince düşünülmüş ve anlam ifade eden bir proje, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Milletin kendi iradesine bizzat sahip çıkmasının bir nişanesi olan bu küçük mermer parçasını egemenliğimizin bir simgesi olarak makamımızda sergileyeceğiz” dedi.

Dünyanın Dört Bir Yanına Dağıtıldı.

BYEGM tarafından İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde yeni yıl kutlaması olarak tasarlanan çalışmanın kapağında Meclis’in bombalanan duvarlarının fotoğrafı ve yıkılan duvarı oluşturan mermerlerden düşen küçük bir parça yer alıyor. Yeni yıl kutlama kartlarının arka yüzünde yer alan kare kod aracılığıyla ise mermer parçalarının, Meclis’in bombalanan duvarına ait olduğuna dair Ankara Üniversitesi Yer Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından verilen sertifikalarına ulaşılması sağlanıyor. 4 bin adet basılan yeni yıl kartları, Washington, New York, Paris, Londra, Bakü, Brüksel, Taşkent, Saraybosna’nın da aralarında bulunduğu dünyadaki 18 basın müşavirliği aracılığıyla o ülkelerin üst düzey yöneticilerine, Avrupa Parlamentosu’nun tüm üyelerine, Türkiye’deki yabancı büyükelçiliklere, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve tüm Bakanlıklara, 81 il valiliğine, belediye başkanlıklarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, üniversite rektörlerine, Basın Yayın İl Müdürlerine gönderilerek mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaşması sağlandı.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN