404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SARIVELİLER’Lİ MOLLA MEHMET’İN DUASI GERÇEK OLDU


Geçtiğimiz günlerde yayımlanan kararname ile Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektörlüğüne atanan Mehmet Akgül bugün yapılan devir teslimle görevi devraldı.
Karaman’ın Sarıveliler ilçesinin Turcalar Mahallesi’nde doğan Mehmet Akgül’ün rektör olması memleketi Sarıveliler’de coşkuyla karşılandı. Milliyetçi Hareket Partisi Sarıveliler ilçe başkanı Kasım Tunç yaptığı açıklamada, ‘’Hemşerimiz ağabeyimiz Mehmet Akgül’ün ilimizde hizmet verecek olmasından dolayı çok mutluyuz’’ dedi. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’ne, Karamanoğlu’nun memleketinden bir ismin atanmasının yerinde bir karar olduğunu belirten Kasım Tunç, yeni rektöre dair ilçeden ve geçmişten bilgiler aktardı. Tunç şöyle anlatıyor;
4 Mehmet
‘’Karamanoğlu Beyliği, merkezî olarak Sarıveliler’in de içerisinde olduğu Taşeli bölgesini üs olarak kullandığından, bu bölgenin insanı çocukluğundan itibaren onların yaşam hikâyelerini, kahramanlıklarını dinleyerek büyür. Bu nedenle bölgemizde ‘Mehmet’ ismi yeni doğan çocuklara verilen isimler arasında en önlerde gelir. Burada en manidar olan ise rektörlüğe giden yolda 4 kez Mehmet olmasıdır. Birincisi Mehmet Bey’in memleketinden olması, ikincisi Mehmet Bey adında bir üniversiteye rektör olması, üçüncüsü ise kendi isminin Mehmet olması.
Molla Mehmet’in Duası
Dördüncüsü ve belki de bu rektörlüğe uzanan yolun başlangıç noktası olan o duanın sahibi Molla Mehmet. Biz Molla Mehmet’i yaşımız itibariyle büyüklerimizden dinledik. Büyüklerin diliyle Merhum Molla Mehmet ilçede demircilikle uğraşan ve ilmiyle ahalinin dini vecibeleri yerine getirmesinde yol gösterici olan biri. Demirci Molla Mehmet aynı zamanda, Rektör Mehmet Akgül’ün dedesi. 1999 yılında vefat eden Molla Mehmet, ilçe halkının ilim tahsiline yönlenmesine ve doğdukları topraklara hizmet vermesine dair etrafındakilere sürekli telkinlerde bulunan birisi. Bu nedenle kendi torunu Mehmet Akgül’e ‘Oğul Doğduğun Topraklara Âlim Olasın’ diyerek sürekli dua ettiğini biz ilçede kalan aile fertlerinden öğrendik’’

Molla Mehmet’in Torunu için yaptığı duanın kabul olduğuna şahit olduklarını söyleyen MHP Sarıveliler ilçe başkanı Kasım Tunç, ‘’Şimdi ilçemizin gençlerine göstereceğimiz bir rol modelimiz daha oldu. Gençlere ‘işte tıpkı sizin sahip olduğunuz imkânlarla, sizin gibi birisi bu ilçeden yetişerek ilimize rektör oldu, şimdi sıra sizde’ diyeceğiz. Geleceğe dair sağlam idealleri olan gençlerimiz Mehmet ağabeylerinden cesaret alacaklar ve bir gün her biri ‘Büyük Adam’ olarak dönecek, hizmet edecekler. İlçemizin gururu, ağabeyimiz Mehmet Akgül’e yeni görevinde başarılar diler memleketimize hayırlı olmasını temenni ederim’’ dedi.






Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.




























YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN