404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

YENİ KİMLİK KARTLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda 14 Ocak 2016 tarihinde yapılan değişiklik ile çipli yeni kimlik kartlarının dağıtımına tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de başlandı.
Yeni kimlik kartını nüfusuna bağlı olduğu Karaman Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğünden eşi Dr. Ayşe Tapsız ile birlikte alan Vali Tapsız, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak olan yeni kimlik kartlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi.
Vali Tapsız, biyometrik ve yüksek güvenlikli yeni kimlik kartlarının vatandaşların hayatlarında önemli kolaylıklar sağlayacağını ifade ederek, “Öncelikle bütün vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyorum. Yeni yılın ilimiz, ülkemiz ve dünyamız için huzur ve barış getirmesini diliyorum. Ülke genelinde olduğu gibi Karaman’da da 2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Yeni Kimlik Kartları verilmeye başlandı” dedi.
Mevcut nüfus cüzdanlarının yerine kullanılacak yeni kimlik kartlarının, 10 yıllık kullanım ömrüne sahip olacağını belirten Vali Tapsız, “Uluslararası standartlara uygun, en gelişmiş güvenlik öğelerini içinde barındıran kimlik kartları, vatandaşa ait nüfus, fotoğraf ve biyometrik verilerin, üzerindeki temaslı yongaya güvenli bir şekilde kaydedilmesinden sonra, yetkisiz kimseler tarafından içindeki verilerin yeniden üretilmesini ya da değiştirilmesini olanaksız hale getirecek şekilde tasarlanmıştır” dedi.
Proje ile eski kimlik kartlarının yerine yeni çipli kimlik kartlarının halkın iş ve işlemlerini yürütmesinde büyük kolaylık sağlayacağını söyleyen Vali Tapsız, yeni kimlik kartları sayesinde uzayan bürokratik işlemlerin azalacağını ve vatandaşların daha hızlı ve kaliteli hizmet alacağını ifade etti.
Karaman Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından eşi Dr. Ayşe Tapsız ile birlikte yeni kimlik kartlarını alarak Müdürlük çalışanlarına kolaylıklar dileyen Vali Tapsız, kimlik kartlarını değiştirmek için bekleyen vatandaşlarımızla da bir süre sohbet ederek, yeni kimlik kartlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN